| MCRgurl a întrebat:

Am o intrebare serioasa.De ce daca ii spun cuiva ca ascult metal si rock se uita la mine de parca is dracu in persoana si ma intreaba daca sunt satanista? Serios acum vreau sa stiu de unde a aparut faza asta cu rocker = satanist. Daca stie cineva si imi poate raspunde va multumesc.

7 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

Multi rockeri au stiluri satanice si arata semne satanice si de aceea au ei ideea asta ca asculti rock- esti satanica.

| sappy a răspuns:

Daca vorbesti cu orice persoana care are mai mult de 17-18 ani si ii spui ca asculti Linkin Park nici rocker nu te considera!

| MCRgurl explică (pentru sappy):

Ok stiu ca LP nu sunt chiaaaar rock in ziua de azi dar raman trupa mea de suflet.Si de ce naiba te uiti numa la LP, ascult mai multe trupe si totusi, nu inteleg care e problema ta.

| sappy a răspuns (pentru MCRgurl):

Cand asculti:30 Seconds to Mars, LinkinPark etc, nu vad cum cineva te poate clasifica "satanist". Macar daca enumerai ceva trupe de rock extrem!

| MCRgurl explică (pentru sappy):

Pai ascult 30stm si LP dar ascult si Sabaton, Amon Amarth, Bring me The Horizon si alte trupe si cand aud oameni asta fac.LP si 30stm imi plac dar ascult si alte chestii straight face

| AdrenalinTm a răspuns:

Rokul se asociaza bine si cu droguri alcool destrabalari, machiaje neortodocxe, miscari neortodoxe, mesaje despre ce tiam enumerat mai sus dansuri asemanatoarea cu invocarea spiritelor deci nu prea apartine de DUMNEZEU (ma refer la rokul METALIK)deci acest roc in concert e folosit la invoacarea spiritelor

| BogdanSVPetc a răspuns:

Mie unul mi-ai spus si eu nu te fac satanista, oricum fiecare cu tipul lui de muzica si mie imi plac astea plus dubstep urile alea misto. Explicatia ar fi bataia dintre muzica si religie.