| anonim_4396 a întrebat:

Hei .Saluut all :* . Am o intrebare thinking . Am auzit zilele trecute de la o prietena , cum ca daca bei energizant ai sanse sa ramai insarcinata. E adevarat ? laughing) [ energizantul contine taurina ] . Are sau nu dreptate ? laughing

Răspuns Câştigător
| push2gl a răspuns:

Prostii, la ce mai erau buni barbatii atunci, beai energizant si gata

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Energizantele nu cresc riscul de a ramane insarcinata daca ai contact sexual. daca nu ai contact sexual, nu se poate discuta de sarcina.

| ComatoseWine a răspuns:

Traim intr-o lume plina de oameni prosti si fara ocupatie.Sa incercam cateva argumente:
1.Ar ramane toate insarcinate;
2. Taurina vine de la taur, deci nu te vad cu vitelul in brate;
3. Taurina nu e sperma de taur. Uite o parte dintr-un articol despre asta:
"Taurina este un acid aminoetilsulfonici prezent în secreția biliară. Împreună cu colina formează acidul taurocolic. Se prezintă sub formă de cristale albe, solubile. Acestă substanță este produsă și de organismul nostru, în special în mușchi, creier, inimă și sânge. O persoană care cântărește 70 kg are în mod natural aproximativ 70 g de taurină distribuită în tot corpul, adică de 70 de ori mai multă taurină decât o cutie de băutură energizantă, care conține 1000 mg."

| pitiqqqqqq a răspuns:

Doar am intrebat draga. NU mai abuza de prostie :*!

| grgdlk a răspuns:

Da e adevarat, nu consuma energizant, e ca atunci cand iei la mu/ie de la prietenul tau

| Daria33 a răspuns:

Dar gandeste oleca logic ce naiba bei energizant si dupa aia 9 luni nasti un taur rolling on the floor esti cam credula rolling on the floor