| Ensem a întrebat:

Hei... Sper sa ma asculati cu atentie,o sa fiti atrasi de intamplare.
Ieri seara am iesit intr-o scurta plimbare prin fata blocului in care locuiesc. Intamplator m-am intalnit cu o gasca prieteni vechi:Elena(cea care mi-a fost prietena in generala,pana cand s-a dat la baiatul de care imi placea), Sara( o fosta prietena cu care nu m-am inteles niciodata bine,dar cu care mi-am petrecut jumatate de an in diferite excursii,tabere),George(fostul) si inca un baiat, acum prietenul Sarei, Adrian..cu care am vorbit putin pe mess inainte sa intru la liceu.
Totul a inceput aseara cand am intrat in gasca lor,Sara si Elena,sunt niste fete mai rebele,au inceput sa fumeze,si mi-au dat si mie,dar nu am acceptat,am zis sa nu le raspund pentru ca vroiam sa par cat mai nepasatoare. Apoi,George si Adrian au inceput sa se departeze cat mai mult de noi,vorbind mai incet si la un moment dat,Adi intra intr-un magazin si cand iese din magazin iese cu o sticla de votka si una de JACK. Eu,sa recunosc sincer nu pot rezista la bautura,asa ca am inceput sa bem cu totii in plina strada, intr-un sfarsit retrangandu-ne cu totii in casa la George, caci nu erau parintii acasa.
Se facuse ora 12 :30 noaptea si avand in vedere ca era si tarziu si nici la mine acasa nu era nimeni, am zis sa dormim cu totii la G.
Pe la 3 dimineata,Adi a venit la noi,fetele in camera si m-a luat de mana si m-a dus pana la masina lui,afara. Eu eram si dezorientata si ametita si nu am zis nimic pana cand el a inceput sa imi faca avansuri si sa imi propuna sa mergem pana la Brasov,in oras sa imi ia ceva de imbracat si dimineata sa plecam spre mare. Eu stiam ca el este cu Sara,asa ca am refuzat si am iesit din masina,cu gandul de a ma duce acasa,direct,fara a ma mai duce la G. acasa. Ajunsa acasa, >directia-- pat, sa dorm.
Cand dupa vreo 30 min, cred, aud usa..credeam ca sunt parintii mei, ei in acea seara ducandu-se la o nunta.Imi pun repede o patura pe mine, sa nu vada ca sunt imbracata si cand aud usa..Eram sigura ca vine mama sa ma verifice..si cand de fapt era ADI.
Restul o sa va spun printr-un mesaj.
Lasati-mi id-ul vostru sa va spun continuarea si sa va cer un sfat!

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat