| Andreeanituele a întrebat:

Hei! Stie cineva daca la facultate la Limbi Moderne Aplicate, se da admiterea din 2 limbi sau doar prima limba gen engleza. Daca eu vreau sa merg pe engleza-germana, trebuie sa dau la ambele admitere?

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu avem de unde sa știm din ce facultate, din ce universitate și din ce oraș face parte ce zici tu. Fiecare are sistemul lui de admitere.

| Andreeanituele explică (pentru Bondarel99):

De exemplu la Cluj la Babes Bolyai(LMA) sau Bucuresti (Facultatea de Limbi si Literaturi straine, sectia LMA)

| Bondarel99 a răspuns (pentru Andreeanituele):

La LMA in București nu se da admitere, se intra cu media de la bac.