| Shine28 a întrebat:

Hei, stiu ca acneea trebuie tratata, nu ascunsa, insa vreau sa cer parerea despre un fond de ten cu o acoperire buna, la un pret accesibil. Ce imi recomandati? Ce ati folosit si v-a placut?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fondul de ten se aplică strict pe un ten curat.
Folosește o mască pe bază de acid salicilic, săpun cu sulf, baton, etc.
Pa, pa.

| Adredemesconf a răspuns:

Eu folosesc Giordani de la Oriflame.Costa in jur de 30-35 lei dar uneori il prinzi la reducere cu 20-25. Daca dispui de un buget ceva mai marisor, poti intreba la farmacie de un fond de ten bun, costa pana in 100 lei.

| drogh a răspuns:

Buna!
Folosesc cel de la Vichy Normaderm.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
NU ai voie sa folosesti fond de ten decat pe un ten extrem de curat.
Aplica pe fata o masca cu miere o data sau de doua ori pe saptamana. Mierea de albine are proprietati antibacteriene, astfel incat este excelenta pentru dezinfectarea si vindecarea petelor rosii minore. In plus, mai are o mare calitate: actioneaza cu delicatete asupra pielii sensibile.
Te pup!

| Marina01 a răspuns:

Fond de ten cu acoperire buna este Max Factor Face Finity, costa in jur de 56 - 60 de lei! big grin

| Kittyyy a răspuns:

Mai bine incerci sa rezolvi problema nu sa-ti astupi pori sa sa formezi alte cosuri. ca fon de ten incearca ceva de la guirlaine daca ai si banuti e cam 300 ron
nu te prosti cu avon sau ceva ieftin ca-ti vei agrava problemele