| Fluture a întrebat:

Hei. Stiu ca nu e frumos sa-ti faci temele aici, insa am mare nevoie de o compunere cu titlul Aripi de zapada. Va rog. Dati-mi macar o ideekiss. Chiar nu am inspiratie.crying Va rog. Dau funda si voturi >big grin

2 răspunsuri:
| KaRa23S a răspuns:

Poti sa descrii padurea cu multe expresii etc sa vb de copacii care invaluti de un alb pur erau ca niste aripi de zapada, care intinse se pregateau sa zboare in stol ( padurea cu multi copaci, cipacii fiind ca stolul in caz ca nu intelegi) spre bolta intunecata, abia luminate de mii de sclipiri, stelele. Sa zboare ca niste porumbei sa aduca lumina si pace acolo unde e negru. (doar o idee sper sa te ajute ):* succes

| cristi102 a răspuns:

Nu stiu daca e bine dar incerc : A venit iarna totin copii sunt foarte fericiti iar satul pare ca din poveste! in aceea zi eu foarte bucuroasa am mers intr-un loc in care numai eu il stiam intr-o padure langa un izvor si am facut un inger de zapada dar am facut in asa fel incat sa ramana doar aripile. Leam numit aripi de zapada le-am spus doar parintilor despre ce am facut. Seara am adormit iar la ora 12:00 m-am trezit si am vazut niste aripi de zapada care zburau pe cer, am deschis geamul m-am agatat de ele iar ele m-au inaltat pana la cere se vedea tot satul e minunat. aripile ma duc la acel loc din padure de langa izvor si aripile disparusera ele m-au purtat. Dintr-o data ma trezesc in camera mea oooooooooo nuuuuuu era unvis dar a fost cel mai frumos vis le voi povesti tuturor prietenilor. baga tu semne de punctuatie aliniate etc sper ca te-am ajutat