| Chirageorgiana a întrebat:

Buna TPU daca nu mananc nimic in cat timp slabesc 20 de kilograme? M-am saturat sa fiu grasa!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Nu trebuie sa nu mănânci nimic ca sa nu devi anorexica, ci sa mănânci astfel încât sa îți iei toate substanțele nutritive. Dacă mănânci fructe, legume, carne, lactate in cantități mici atunci vei fi și sănătoasă și vei și slabi. Ideea e sa nu faci excese, trebuie sa bei multe lichide și sa nu mănânci seara.

5 răspunsuri:
| heddy10 a răspuns:

E cea mai proastă alegere. Cunosc multe persoane care cred că dacă nu mănâncă nimic vor slăbi. Ideea e să mănânci de toate, dar cu măsură, mai ales dacă vrei să forțezi și mai mult procesul și vrei să te apuci și de sală. Degeaba faci foamea o lună și alergi pe bandă dacă organismul nu are cu ce sa se alimenteze. O să cazi la pat cât mai curând.

| alinadianaaa a răspuns:

In primul rand ca saslabesti nu trebuie sa recurgi la a nu mai manca, deoarece aceasta decizie iti poate aduce multe afectiuni dupa aceea, de acea este foarte important sa iei 5 mese pe zi dar in cantitati foarte mici, incearca sa eviti sa combini proteinele(carne) cu carbohidratii(paine, cartofi prajiti) la mese si sa faci mult sport si ai sa vezi ca ai sa vezi rezultate in scurt timp.Bine tu te infometezi acum slabesti cele 20 de kg dorite si apoi reii sa mananci, si ai sa te ingrasi dublu cat ai slabit.

| munteanuionvictor a răspuns (pentru alinadianaaa):

Are dreptate colega de mai sus. Trebuie să slăbești puțin și sigur.

| andreeahello a răspuns:

Daca incerci sa nu mananci o sa se puna si mai mult in momentul in care vei manca, pentru ca nu poti sa te infometezi la nesfarsit. Alege mancarea slaba in calorii, legume, fructe si sport.

| DoarEuLeo a răspuns:

Uita de aceasta idee pentru ca nu este nici eficienta si nici sanatoasa. Nu vei face altceva decat sa-ti slabesti foarte tare organismul si sa te imbolnavesti. Mananca echlilibrat, fa miscare si bea apa alcalina. Apa alcalina ajuta la echilibrarea si la detoxifierea organismului. Eu beau apa alcalina Calipso. Mananca mai multe fructe, salate, seminte, peste. Renunta definitiv la fast-food si la alimentele procesate din comert, la mezeluri si derivate pentru ca aceste alimente nu te ajuta deloc.