| mickidutza a întrebat:

Hei! sunt la profilul turism si alimentatie [gastronomie]. la ce facultate as putea merge mai departe? funda + vot!

Răspuns Câştigător
| DakotaRoyse a răspuns:

La orice facultate vrei tu. Profilul n-are nicio treabă dacă munceşti destul.
În principiu la geografie (cu toate ramurile ei), poate ceva cu resurse umane, management thinking

2 răspunsuri:
| CristinaTa a răspuns:

Hei! As vrea si eu sa ma duc la acest profil, imi poti spune mai detaliat despre ce este vorba, la ce dau bac, daca este greu, cate zile fac practica...etc?
Te rog frumos!
Inca ceva se face multa engleza si franceza? Mie nu imi prea plac limbile straine.

| Georgex12 a răspuns (pentru CristinaTa):

Romania+ Mate + O limba straina si la alegere ai 4 obiecte : Economie/Psihologie/Geografie/Logica si argumentare

Este un profil relativ usor.