| wolfreea a întrebat:

Hei! Sunt putin confuza. Am fost într-o tabara,şi acolo am întalnit un baiat. El se tot uita la mine,tot timpul. Când ma jucam volei,la masa,si cand juca fotbal,se tot uita la mine. Cand vedea ca ma uit si eu, ori ne priveam ochi in ochi pentru o clipa, ori ne intorceam privirea şi ne uitam in alta parte, dupa iar ne uitam unul la celalalt. Dar niciodata nu am vorbit in tabara. Nu ştiu ce sa cred. El are 18 ani eu 16.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sunt 2 optiuni: ori te place ori nu te place!
Faptul ca se uita la tine nu-i musai sa fie fiindca te place, o poate face si pentru ca tu te uitati insistent la el si poate asta il deranja, si incerca sa-ti contracareze privirea.
De un singur lucru poti fii sigura daca te place: va veni sa-ti vorbeasca si sa-ti ceara prietenie.
Daca nu o face, inseamna ca privirea lui insistenta era din cauaza insistentei cu care tu-l urmareai, si l-a deranjat.

| Nutella09 a răspuns:

Posibil sa-i fi placut de tine. Baiatul poate e putin timid si nu s-a apropiat.
Dupa parerea mea, nu merita sa incepi sa te atasezi de un baiat din tabara. Cine stie la cati km departare traiti voi si toate astea.
Dar daca ai vreo retea de socializare, poti lua tu initiativa si sa-i scrii, cine stie ce se poate intampla mai departe.
Succes