| Ancuta_Mitrofan_1997 a întrebat:

Hei. Teza la istorie sau geografie este mai usoara? Voi la ce ati dat?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde ce iti place mai mult tie, la istorie mi se parea mai usor dupa propria experienta.

| rapp2020 a răspuns:

Eu am dat-o la istorie.E mult mai usor trebuie doar sa povestesti, in schimb la geografie trebuie sa inveti.Acuma depinde si ce iti place mai mult

| TeckTonik997 a răspuns:

La geogra trebuie harta iar la isto trebuie o gramada de date aiurea. mai asteapta sa vezi cum te descurci, nu cred ca deja trebuie sa te hotarasti de acum...

| GYGYLATINO a răspuns:

Alege care ti se pare si iti place mai mult tie sau la care ai note mai mari din geografie si istorie

| Omulinvizibil a răspuns:

Tezele intr-a 8-a si bacalaureatul le-am dat la geografie. DIn punctul meu de vedere este mai usor de invatat la geografie pentru ca poti retine hartile mult mai usor daca le analizezi cu atentie de cateva ori si daca incerci sa faci conexiuni. La istorie mi se pare greu faptul ca trebuie sa stai sa inveti cuvintel cu cuvintel + toti anii + lupte etc etc.
Acum depinde de tine si de modul in care inveti. Spor la invatat si gandeste-te bine la ce vrei sa dai! :*