| ReignForest a întrebat:

Eu dimineața mănânc lapte cu cereale.Merită să mai mănânc sau ar trebui să schimb? Iaurt cu cereale sau iaurt de băut(activia) deoarece am auzit că iaurtul de băut se bea doar dimineața(deși îl consum seara).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da, maninca sarmale la 7 dimineata cu mamaligă, faci un salt uriaș.

| aditimus a răspuns:

Dimineata incearca incepi a manca nuci si cu ceva iaurt, ou fiert, eventual putina salata verde.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Iaurt cu cereale dimineața.

| Frank51 a răspuns:

Omletă, bacon,

| wildthing a răspuns:

Ce inseamna "merita"? Mananca ce-ti place tie, ce te face sa te simti bine, ce iti da energie ca sa incepi ziua "in forta." Laptele cu cereale mi se pare absolut ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt bune ambele

| Sky7 a răspuns:

Este foarte sanatos laptele sau iaurtul cu cereale, dar cel mai bine este sa ai o alimentatie diversa. eu la mic dejun mai mananc omleta cu ciuperci sau branza/cascaval si ceai cu gem sau salata cu de toate (mai ales vara).