| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU acum am o iubita din liceu de vizavi de al meu si acolo sunt numa fitosi si la mine sunt astia mai fara bani golanii laughing si iubita mea chiar ma iubeste uneori chiar ma streseaza cu iubirea ei pana aici totu ok dar eu nu simt ca as iubio asa mult tin la ea dar nu sa iubesc cu adevarat si am avut mute prietene dar nu simteam sentimentu ala de iubire oare de ce ma puteti lamuri? si da ea este printesa pe langa fostele e incredibila dar nu stiu de ce nu o iubesc eu cum ar trebui mie mi-e cam indiferenta imi place doar cum arata laughing si asa a fost cu toate :\ dece nu pot sa iubesc? dupa o despartire nu am nimic nu simt nimic eventual lipsa dar in rest nimic sad

3 răspunsuri:
| AshuraElric a răspuns:

Poți să iubești, dar în momentul de față hormonii au mai multe de spus decât inima în alegerea partenerei.
O să treci peste faza asta (acum nici măcar nu tu nu știi ce vrei), și vei înțelege că personalitatea joacă un rol important în alegerea jumătății.
Dacă prințesa nu e pe gustul tău mai bine te desparți. O să doară la început (pentru ea), dar mai târziu va realiza că ai scutit-o de timpul irosit în zadar.
Pentru a evita o viitoare confruntare directă cu unul dintre pretendenții ei (pentru că este imposibil să nu aibă) ți-aș sugera să-ți pregătești discursul cu mare atenție.

| TnT123 a răspuns:

Poate nu este ea jumatatea ta
Incearca sa ii acorzi macar o sansa poate poate te convinge
Funda?

| IAmAFreak a răspuns:

Poate nu vorbiti destul. Daca iti place doar cum arata, inseamna ca e numai atractie fixica si nu ai sentimente pentru ea laughing Clarifica-ti tie in primul rand ce simti pentru ea, daca cu adevarat te intereseaza numai aspectul ei sau aveti si puncte comune si va intelegeti. Daca nu o iubesti, desparte-te de ea, nu iti bate joc. Dar stii cum e, iubirea se dovedeste a fi iubire in momentele cele mai grele~