| Eva2015 a întrebat:

Am 12 ani si de o săptămana a inceput sa ma doară burta. Nu pot zice ca ma doare extrem de tare, dar destul de tare. De aproximativ 5 zile a inceput sa ma doară si capul, ieri am făcut febra. Am scurgeri vaginale de 2 ani si putin. Întrebarea mea este: e posibil sa imi vina ciclul?
Nu vreau sa ma judecați pentru asta, dar eu pe o parte chiar imi doresc sa imi vina. Adica stiu (din câte am auzit si citit) ca e foarte nasol. Dar totuși este la fel de nasol sa fiu tratată de toate prietenele mele ca si cum as fi o fetita de grădinița

2 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Daca prietenele tale se lauda ca lor le vine ciclu si tie nu, lauda-te si tu, ca nu trebuie sa induri durerile specifice.laughing
Si da, cel mai probabil sa ai ciclu, esti destul de mare.

| aviii a răspuns:

Da stiu cum e sa fii tratata asa... dar na, tot la 12 ani mi-a venit. Da chestia asta e fooarte nasoala, si eu ziceam la fel ca tine, si dupa...s-ar putea sa iti vina ciclul, sa stii ca nici pe mine nu ma durea burta extrem de tare, dar chestia cu febra, cel putin mie nu mi s-a intamplat. Dar hey, nu e nimic, e o chestie normala, ce trebuie sa se intample odata si odata.
Sper ca te-am ajutat big grin :*