| Fabiana2R a întrebat:

happy Am 16 ani, 1.60 inaltime si 47 de kg. Nu sunt grasa, stiu, insa am acumulata multa grasime in zona feselor si coapselor. Stiti vreo metoda de a slabi doar in zona aceea? Insa as prefera fara exercitii fizice extrem de dificile...

Răspuns Câştigător
| andreeamihele a răspuns:

1. Transforma cele 3 mese ale zilei, in 4-6 mese, mai mici, mai sanatoase, mai rezumate la strictul necesar.

2. Renunta la dulciuri, coca cola si cafea.

3. Bea ceaiuri multe.

4. Fa cateva exercitii fizice in fiecare dimineata - nu este vorba de cateva minute.

5. Plimba-te asa cum nu ai mai facut-o pana cum. Mergi mai mult pe jos si mai putin cu tramvaiul!

6. Bea circa 6 pahare de apa zilnic.

7. Evita alcoolul cata vreme tii acest regim, alege sucurile naturale si fara zahar!

8. Dormi cel putin 8 ore, fiind odihnita nu vei mai simti nevoia de dulce.

9. Daca iti este foame, alege fulgii de ovaz, cereale care nu ingrasa sau fructe cat doresti!

10. Nu mai pierde tot atat de mult timp in fata televizorului.

11. Chiar daca esti pofticioasa, incearca sa-ti infranezi asta compensand cu apa si fructe.

12. Fa zilnic 5-10 abdomene.

13. Nu mai manca dupa ora 18:00.

14. Bea ceai verde cu lamaie.

15. Fa bai mai lungi, de pana la 20 de minute de stat in cada. Apa slabeste.

1 răspuns:
| YoungJizzy a răspuns:

Ai o inaltime cam mica pentru varsta ta dar totusi este bine ai o greutate normala eu te sfatuiesc sa cauti pe un site de specialitate care iti va fi de ajutor. http://healthy.kudika.ro/......selor.html Doar asta am gasit :)