| alexandraad a întrebat:

Am avut o perioada mai nasoala și m-am obișnuit sa mănânc super puțin, practic mi s-a închis stomacul. Cum sa fac sa mănânc mai mult și sa am din nou pofta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vorbeste cu bunica. Iti baga niste portii de iti iese prin urechi

| Ofiintă a răspuns:

Încearcă niște suplimente alimentare, vitamine.
Sau pur și simplu te forțezi să mănânci mai mult, organismul tău se va obișnui și va cere mai mult.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Treptat. mărești porția de mâncare câte puțin.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Incepe cu cateva supe, supa de pui sa zicem, cea mai buna si usoara big grin. Daca mananci mai multe lichide, stomacul tau o as se simta mai bine, nu o sa ai crampe si ajuta si la digestie. Dupa poti sa iei si cateva vitamine, daca ai deficit.

Si mananca regulat, mananca micul dejun, dupa la pranz si seara. Si incearca atunci cand mananci sa... mananci in proportuie de 80%, adica sa nu mananci pana nu mai poti, asta tine mai mult de sanatate.

Numai bine! ^_^

| Nirvanaaa a răspuns:

Buna! Încearcă sa mănânci puțin și des, iar la mesele principale consuma puțin mai multă mâncare fata de ziua anterioară, pana ajungi practic la cât mâncai înainte. Totuși sa nu te forțezi dacă nu se poate pentru ca îți va fi rău și îți va apărea și mai greu pofta de mâncare. Sănătate multă!