| Kassandra1408 a întrebat:

Daca nu mamanc timp de o saptamana sau mananc foarte putin ( gen numai o felie de paine cu gem si doua trei fructe) mi se micsoreaza stomacul?
Stiu ca nu este sanatos, dar acum fac tratament cu antibiotice si nu am deloc pofta de mancare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Da ai sanse sa ti se micsoreze stomacul, dar si sanse mari sa faci gastrita.

| AdelinaC a răspuns:

Nu ti se micsoreaza stomacul dar risti sa faci ulcer. Daca iei antibiotice incearca sa mananci ceva macar sa nu le iei pe stomacul gol ca iti distrugi mucoasa.
Incearca sa mananci cate o felie de paine(cu ce vrei tu)inainte sa iei antibioticul si consuma lichide foarte multe in schimb(supe,ceaiuri, compot, apa)

| cherrybomb a răspuns:

Nu manca paine.
mai devreme am pus si eu o intrebare. daca mananc decat o felie de pepene pe zi si dansez mult sau fac sport. slabesc?
si unele persoane( nu dp TPU ) mi-au sp ca pot sa slabesc pana la 4 kg saptamanal. o sa incerc.

vezi ca painea ingrasa

| katty_3242 a răspuns:

Pai.nu e bine ce faci.trebuie sa mananci daca nu poti manacre mananca foarte multe fructe. funda?