| bluestrawberries a întrebat:

Am avut un vis foarte ciudat şi vreau să ştiu dacă înseamnă ceva. Am visat că aveam o luptă, de partea mea erau două femei pe care nu le cunosteam din care una era bolnavă, un bărbat foarte puternic şi mama mea care era foarte speriată. Cei cu care luptam erau foarte mulţi, ca o armată. La un moment dat eram acasă cu cei care erau de partea mea şi unul din tabăra cealaltă care ne vorbea. Eu l-am întrerupt şi am vrut să îl tai cu sabia şi atunci mama a zis "Bianca stai, nu e bine." şi eu am zis "Taci. Ori tu ori el" şi după asta l-am tăiat cu sabia de câteva ori. Apoi ne-am urcat într-un autobuz şi am ajuns într-un câmp unde erau şi ceilalţi şi am început să luptăm. Doar eu şi cu bărbatul puternic luptam pentru că celelalte femei erau speriate. Cineva a vrut să o împuşte pe mama şi atunci eu i-am rupt capul fără să îmi pese. I-am zis mamei "Trebuie să te aperi singură, dacă o să mi pe întâmple ceva. Ce o să faci dacă nu mai sunt eu?" şi atunci mama a început să plângă iar eu am mers înapoi la bărbatul acela şi am început să îi tăiem pe adversari. Mă băteam şi ucideam fără să îmi pese de nimeni şi nimic. Eu în viaţa de zi cu zi sunt o persoană foarte miloasă care nu vrea ceartă, dar în vis eram altfel. Cele două femei, erau soţia şi fiica acelui bărbat foarte puternic. Ele erau foarte speriate şi nu au apărut mai deloc în vis, soţia bărbatului striga mereu după ajutor iar fiica lui era foarte bolnavă şi nu putea să vorbească. I-am dat mamei un pistol şi o sabie cu care să se apere dar nu putea, plângea mereu iar eu o certam că e prea slabă şi îi spuneam că dacă i se întâmplă ceva nu am de gand să o iau cu mine. Doar eu şi cu acel bărbat luptam şi ştiu că într-un fel eram atrasă de el şi el de mine, însă avea soţie şi copil. După ce s-a terminat lupta el mi-a zis "Multumesc" iar eu am zis "Pentru ce?" şi atunci a zis "Pentru că exişti." şi aşa s-a terminat visul. Vă rog să mă ajutaţi pentru că sunt aşa speriată. Mulţumesc!

Răspuns Câştigător
| Ciobotaru_Lucian_1990 a răspuns:

Sa iti explic : visele sunt doar un fel de fantezie happy. Nimic din visul tau nu se va adeveri. Creierul nostru este incredibil pentru ca se autocaracterizeaza in vis happy. Din visul tau reiese ca ti la persoane dragi si ca ai face orice sa le protejezi cat despre personaje ele reprezinta personalitatiile tale : frica, boala si nebunia, iubirea, curajul etc.etc.