| Twist a întrebat:

Hei, TPU!
Am de scris o compunere la engleza si as avea nevoie de putin ajutor! La ce timp se scriu de obicei povestile scrise in engleza?! Nu am citit niciodata carti in engleza dar ma pricep destul de bine insa as vrea sa stiu asta!
Funda+folositor!:*
P. S: stiu ca nu se accepta intrebari referitoare la temele de la scoala dar chiar am nevoie de asta!)
Multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| florinell a răspuns:

Hey, poti sa scrii compunerea la cum vrei, dar nu poti folosi doar un timp, ci poti folosi un timp mai mult fata de celalalt si tot asa, si conteaza foarte mult tema compunerii, de exemplu tu acum poti sa faci o compunere cu titlul vacanta mea de craciun-My Christmas holiday, si folosesti timpul past tense, nu ramane decat ca eu sa iti urez succes...bafta!