| ToxicEcstasy a întrebat:

am fost cu un baiat. si nu il iubeam. tineam la el si nu vroiam sa-l fac sa sufere si sa le fac prietenilor pe plac.
Intr`un final i-am spus ce simt. si prietenii au sarit pe mine si spun ca am jucat teatru tot timpul. Sunt confuza. cateodata vreau sa fim mai mult decat prieteni si eu. Nu sunt sigura de ce simt. cand a incercat sa ma sarute nu am putut face asta.
cum sa ii explic ca nu am jucat teatru?

1 răspuns:
| MariaMeow a răspuns:

Le spui adevarul. Le spui ca nu il iubeai, doar ca tineai mult la el. Dar prietenii nu trebuie sa te influenteze in relatiile tale. Este treaba ta ce rol ai in relatia respectiva. Am fost in aceeasi pozitie ca si tine, numai ca prietenii m-au sustinut in alegerea facuta. Daca ei cred ca tu ai jucat teatru, nu sunt prietenii tai. happy