| alymitu a întrebat:

Am nevoie de ajutor! Cum as putea sa o conving pe mama sa ma lase sa imi pun unghii false? Am aproape 14 ani. Ea spune ca sunt prea mica dar multe colege au din clasa a5a. Nu va obositi sa imi raspundeti la intrebare spunandu-mi ca sunt prea mica. Sunt si eu constienta insa vreau sa imi pun unghii false pentru un botez.
Multumesc anticipat!

10 răspunsuri:
| ardei795 a răspuns:

Explica-i ca e doar pentru o zi sau o noapte. Si unele colege de la mine din clasa si-au pus unghii false (eu sunt baiat). Sau poti sa iei o nota buna si sa-i faci tu micul dejun sau s-o ajuti sa pregateasca de mancare.
Mult noroc!winking

suntserios
| suntserios a răspuns:

Lasa ti unghiile sa creasca si gata, nu mai ai nevoie de nicio unghie falsa

| alymitu explică (pentru suntserios):

Vreau sa le las sa creasca, insa mi le rod. Am incercat toate variantele dar am ajuns sa le rod si in somn. Multumesc oricum!

| mihai69 a răspuns:

Problema e că în goana după frumos, deveniți niște Barbie... de plastic. Țâțe din plastic, unghii din plastic, păr din plastic... Nu mă mir că unele ajung să prefere și penisuri tot din plastic.
Bravo!
Dar nu, mulțumesc.

| alymitu explică (pentru mihai69):

Nu vrei sa ma ajuti, nu raspunde. Nu cred ca e cazul sa jignesti. Prin vocabularul tau, ai dat dovada de inteligenta scazuta. O zi buna!

| mihai69 a răspuns (pentru alymitu):

Mă bucur doar că e puțin mai ridicată față de a ta.

| alymitu explică (pentru mihai69):

Din nou, ai dat dovada de un vocabular sarac, stii doar sa jignesti. Nu o sa ma cobor la nivelul tau.

| mihai69 a răspuns (pentru alymitu):

Dacă adevărul te supără atât de tare, de ce nu încerci atunci să iei măsuri? De ce trebuie să dai vina pe alții?
Când o să ai curaj să privești în oglindă și să recunoști că greșești? Ție însăți, nu mie sau altcuiva de aici!
Oare e chiar așa greu de înțeles că un fals, oricât de frumos ar fi - tot FALS este și se numește?!? Și pentru cine îl recunoaște arată chiar ORIBIL? Asta vrei?
Baftă...
PS vezi că nu poți coborî dacă ești deja mai jos față de ceva. tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii, cam sunt de acord cu mama ta. Ai 14 ani aproape! De ce sa nu fi naturala, cu propriile tale unghii? Spune-i ca, daca e pentru o noapte, nu o sa ti se urce la cap.

| Lαrisα a răspuns:

Cred ca o sa te doara cand o sa ti le dai jos. laughing