| Zdgb a întrebat:

Am nevoie de un sfat,povestea e lungă și sunt sigură că mă veți judeca,dar asta e! V-am povestit acum ceva timp ca imi place de un tip din cercul meu de prieteni,la sfarsitul verii a fost ziua varului sau,am fost invitata si eu,si am inceput sa beau cam peste masura,pot spune ca am fost inconstienta,cel de care mi-a placut a venit la mine m-a pupat iar apoi m-a luat de mana si m-a intr-un loc mai retras, am inceput sa ne sarutam, iar apoi s-a intamplat sa o facem...eu m-am opus,prima data nu am realizat ce se intampla,mai apoi mi-am dat seama spunandu-i sa termine ca el doar isi bate joc de mine,normal ca el a zis ca nu isi bate joc de mine,acel moment s-a consumat pentru ca am inceput sa-mi dau seama ce se intampla,am ramas toti acolo peste noapte,iar dimineata nu am vorbit deloc,am plecat acasa, el seara trebuia sa plece din tara, a plecat iar eu dupa 2-3 zile i-am trimis un mesaj in care i-am zis de ce a facut si de ce s-a ajuns la asta,el poate incercand sa ma faca sa nu zic nimanui mi-a zis ca a fost atras de mine si ca nu a vrut sa o faca cu alta si ca ii pare rau,ca nu ma lasa balta ca vine inapoi bla bla,nu m-a prea incalzit asta,dar in fiecare zi imi spunea acelasi lucru,pana la urma am zis ca ce a fost a fost si sa nu tin ura pe el,crezand ca atunci cand vine acasa va fi ceva intre noi,sau macar imi va spune tot,a venit acasa,toti au stiut,numai eu nu,am aflat ca a venit,el a inceput sa intre tot mai des pe mine,sa fie din nou apropiat de mine ca la inceput,eu sunt indiferenta fata de el pentru ca nu are rost sa fiu apropiata de el pentru ca el este cu altcineva,a ascuns asta si inca ascunde,dar eu stiu ca e cu altcineva,tot timpul ma gandesc daca este bine sa incerc sa vorbesc acum cu el,despre ce s-a intamplat si sa-mi zica sincer tot ce ii spun, fara a tine ura pe el, credeti ca este bine?

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Spune-i tot ce ai pe suflet

| Zdgb explică (pentru mona):

Crezi ca nu este prea tarziu?

| mona a răspuns (pentru Zdgb):

Poate ca nu

| Ralucagreen23 a răspuns:

Buna.
Vorbim ca fetele.
Parerea mea este ca nu trebuia sa bei chiar atat de mult,pana sa ajungi la incostienta.
Nu stiu exact cum sa spun.
Poate el chiar te place si a simtit nevoia sa se apropie de tine,sexual nu sentimental...
Pana la urma este bine ca macar ai observat ce se intampla acolo. Faptul este consumat. Mai ales daca v-ati protejat!
Nu stiu daca trebuie sa il ignori,pana la urma el nu s-a ascuns de tine...s-a intors.
Nu trebuie sa faci nimic,vine de la sine.
Esti sigura ca el are pe cineva? Gandeste-te,poate este cu cineva ca sa te faca geloasa, ori poate nici macar nu o iubeste pe acea fata.
Nu fa nimic. Parerea mea este sa vorbesti in particular cu el, sa ii spui ce simti. Adevarul! Nu stii ce poate face un adevar.
Nu trebuie sa il urasti pentru toate astea, pana la urma el a recunoscut ca este atras de tine.
Sper ca te-am ajutat, ca nu te-am indus in eroare. Pa. happy

| Zdgb explică (pentru Ralucagreen23):

Da m-ai ajutat cu asta, da, faptul este consumat, dar nu ne-am protejat..la mine fiind prima data..Nu il ignor,adica vorbesc normal cu el dar sunt mai limitata,nu-mi mai dau interesul pentru el asa de mult,da sunt sigura ca are pe cineva de multa vreme,ii vad masina fetei la el,din cand in cand,nu stiu daca sa ma faca geloasa,nu se afiseaza cu ea,neaga cum ca ar fi cu ea,mai ales cand sunt eu in preajma,si mi-a zis de multe ori ca nu e cu nimeni,dar doar sa se ascunda, din cate stiu sunt de ceva timp impreuna, el se poarta normal cu mine, dar eu nu stiu cum sa-i zic, adica cum sa incep sa vorbesc cu el sa nu zica dupa ca poate vreau sa fac ceva sa-i despart

| Ralucagreen23 a răspuns (pentru Zdgb):

Ma bucur ca ti-am fost de ajutor.
Ma gandeam ca poate el nu te minte. Poate chiar nu are pe nimeni. poate este doar o simpla prietena.ori.
Fa ce crezi ca este mai bine. Ai dreptate, nu te poti baga prea mult, pe urma va crede altceva.
Nu stiu ce sa zic, pana la urma daca nu ai ramas insarcinata...asta ar fi bine.

| Zdgb explică (pentru Ralucagreen23):

Nu,nu este o simpla prietena :p, doamne nici vorba de sarcina, e bine deoarece am o varsta destul de frageda!

| Andreutza098 a răspuns:

Buna
E complicata povestea ta, dar o sa incerc sa te ajut cu un sfat.
In primul rind ai zis ca baiatul ala era din grupul tau de prieteni.Nu inteleg gestul lui, adica cum ii poti face asa ceva unui prieten?! E clar ca si-a batut joc de tine(nu te supara te rog ca am zis-o ), de aceea ar trebui sa te departezi de el dar inainte sa te departezi de el incearca sa vorbesti cu el, sa-i spui ce simti sa spui cit de rau te simti dupa cele intimplate (sper sa intre in pamint de rusine).
Daca e un om educat isi va cere scuze si tu poti pleca cu inima impacata ca s-a rezolvat oarecum situatia, iar de nu oricum nu mai conteaza(asta arata "marea" sa educatie). Incearca sa uiti ca ti-a fost prieten.
P.S.-Nu mai bea asa mult cind mergi la petreceri happy
O seara buna;*

| Zdgb explică (pentru Andreutza098):

Pai,intre noi a fost mai mult decat o simpla prietenie,el dadea semne ca ma place si el stia ca eu il plac,se purta frumos cu mine,si altele,si toti stiau ca el nu e genul ala de baiat care isi bate joc de fete, dar nu stiu ce a fost, acum ma cauta tot timpul, chiar acum a intrat pe mine, sambata am iesit in oras mi-am uitat telefonul in club iar el l-a luat acasa si mi l-a adus.