| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU am o intrebare lol laughing
Azi eram la liceu,i-am dat unui baiat un biletel (sunt anxioasa si nu sunt obisnuita sa vorbesc cu baietii) e mai usor prin biletele,el e nou laughing si nu prea vorbeste cu nimeni sad in fine la sfarsitul orei a luat biletelul,am spus sa-mi raspunda cand am ajuns in clasa peste cateva minute am vazut ca a aruncat ceva la gunoi.Mi-a aruncat biletelul,macar la citit? Iar daca la citit de ce nu mi-a raspuns? Am atatea intrebari, si totusi...nici un raspuns.
Voi ce credeti? Ma crede ciudata? Oare mi-a aruncat biletul? Vreau raspunsuri va rog, azi plangeam in clasa ca "la aruncat" daca a aruncat altceva la gunoi? Si a facut sa para asta.sunt confuza.Mi-a luat toata ora sa-mi fac curaj sa il dau.

Răspuns Câştigător
| syd2 a răspuns:

Nu-i pasa, uita-l.

13 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu-i pasa si nici nu-l invinuiesc. Sunteti in clasa a 4-a sa vorbiti prin biletele? Si nici macar nu te-a cunoscut, cum sa-si dea seama daca te place sau nu? Trebuie sa vorbesti c-o persoana inainte, s avezi daca chiar o placi, nu o faci la primul impuls. Cel mai bine era sa te duci prin pauze sa vorbesti cu el, sau sa-l chemi undeva dupa scoala.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca i-ai scris biletul plin de greseli gramaticale cum ai facut cu textul de mai sus, te-ai facut de rusine si probabil a considerat ca nu merita sa-ti raspunda, ca esti "inferioara lui".
Acum sincer, chiar te sfatuiesc sa pui mana pe gramatica aia, ca ai mari probleme in scris, daca o faceai verbal, erai mai castigata.

| 私は日本が大好き a răspuns (pentru Violleta2022):

Cand am pus intrebarea plangeam, tu chiar crezi ca mai vedeam bine? 1.Sunt din republica Moldova
Si 2 am tastatura in engleza si telefonul imi corecteaza cuvintele scriese in romana
Chiar si mai sus am mentionat.

| Violleta2022 a răspuns (pentru 私は日本が大好き):

1. Nu conteaza ca esti din Republica Moldova, atat la romani cat si la moldoveni, limba romana se scrie la fel!
2. Tastatura se poate schimba pe romana extremd e simplu, in doar 2 secunde, printr-o simpla apasare de buton.
3. De fapt, ai repetat aceeasi greseala de mai multe ori, ceea ce donota ca nu stii de fapt sa scrii corect: "l-a aruncat".
Deci, raman la pararea ca tot ai mari lacune in scris si ca ar trebui, sa pui serios mana pe gramatica!

| 私は日本が大好き a răspuns (pentru Violleta2022):

Bine ca esti tu perfecta, si poate nu vreau sa-mi schimb tastatura care-i problema ta? Am cunostinte de familie in America, vorbesc cu ei in engleza.

| T0T a răspuns:

Nu îi pasă.

| OldSoul a răspuns:

Si tu ce ai scris in biletel?
Oricum daca nu ti-a raspuns e tot aia, mai bine ignora-l.

| Nemessys a răspuns:

,,E nou",, nu prea vorbeste cu nimeni".
De aici imi dau seama ca e un baiat putin mai retras, cuminte si daca are aceste calitati, atunci obligatoriu este si mai serios. Si uite ca. asta e problema. Din cauza ca este serios, nu baga toti,, nebunii" si/sau,, distratii" in seama. Isi vede de treaba lui. Nu zic de tine ca e asa, dar el citind acel bilet, a luat-o ca pe o bataie de joc, ca pe o gluma, intelegi? Adica. el mai mult ca sigur s-a gandit ca, poate i-a pus altcineva acel bilet ca el sa creada ce scrie acolo si dupa sa-l faca de ras. Asta e ideea. Si asa as fi facut si eu. Poate l-a aruncat pe al tau. cine stie. Si in caz ca l-a aruncat, uite ca stii motivul. A crezut ca e o bataie de joc sau ca cineva vrea sa rada de el. Deci nu te speria.
Nu sunt 100% sigur daca asta s-a intamplat. Nu-l conosc suficient de bine pe acel baiat si nici nu stiu ce ai scris in bilet si daca stie cine l-a scris. In orice caz. ceea ce am scris eu mai sus este una dintre variante.

| 私は日本が大好き a răspuns (pentru Nemessys):

Saptamana trecuta o colega l-a intrebat ce crede despre mine dar EU nici nu vorbisem cu el...sigur crede ca sunt ciudata, stia ca EU i-am dat biletelul ca a vazut cand I l-am pus pe masa.Ii scriesem de CE nu am vrut sa vorbesc cu el si l-am intrebat "De CE nu prea vorbesti?" T_T sigur la aruncat
P.S scuze pentru greseli tastatura e in engleza

| Nemessys a răspuns (pentru 私は日本が大好き):

Incearca sa vorbesti cu el. De preferat, ar fi pe Facebook, adica amandoi sunteti mai... (idk cum sa zic, nu prea puteti comunica fata in fata). Deci e ok asa. Puteti sa ziceti orice. Mult noroc. Si poti incepe cu subiectul de cunostinta. Adica incepi cu,, hey, ce faci? (bla bla bla ), As vrea sa te cunosc big grin ". Ei bine si dupa aia poate mai gasesti tu alte subiecte, poate le prelungesti pana formezi o posibila prietenie cu el. Si dupa vezi tu ce faci. La genul ala de baieti, trebuie sa le castigi vocea. laughing Asta e partea cea mai grea. Adica sa ii faci sa vorbeasca cu tine. Odata ce isi da drumul la gura, pot sa zic ca te-ai scos. Ai grija cum o sa fie prima conversatie! Mult noroc! happy.

| T0T a răspuns (pentru 私は日本が大好き):

Dacă i-ai scris asta nu l-ai luat cum ar fi trebuit. Acum îl înțeleg și eu. Nu e vorba că nu îi pasă ci că ai abordat subiectul nepotrivit pentru el.

| Mihaelablabla a răspuns:

In primul rand, la liceu nu ar trebui sa iti faci griji, mai ales de lucruri marunte de genul. Nu ai absolut nimic de pierdut.
In al doilea rand, daca baiatul a priceput mesajul ar trebui sa te bage in seama, daca nu, atunci plangi dupa el degeaba, ca nu merita.

| RappaNow a răspuns:

Nu te mai stresa atât, poate nu a aruncat bilețelul, chiar poate te-a făcut să crezi asta, dacă vrei să îți exprimi sentimentele sau ceva de genul fă-o față în față, e mult mai bine decât prin bilețele, baftă happy