| LoveIsLove4Ever a întrebat:

Hei TPU happy Am o intrebare pentru voi happy dar voi spune toate detaliile intai. Eu am 17 ani, sunt clasa a 11-a la un liceu de Bucatarie-Ospatarie. profesie care nu imi place (am intrat in acest liceu la insistentele tatalui meu) si pe viitor vreau sa urmez o facultate de inginerie electronica, apoi sa imi iau un job bun si sa imi continui planurile mele mai departe happy si aici intra nedumerirea mea. Inainte de facultate sau dupa ce o urmez vreau sa ma mut definitiv din Romania, pur si simplu tara asta nu este pentru mine. si m-am gandit sa ma mut ori in Danemarca ori in SUA (Oricare dintre state) si nu stiu ce sa aleg, si unde mi-ar fi mai bine cu profesia pe care o vreau. Engleza pot vorbi fluent, o invat inca de la gradinita si pe la 11 ani am inceput sa vorbesc engleza serios, cu tot cu gramatica iar Germana (sau ce se vorbeste in Danemarca, caci seamana cu germana) Nu stiu si imi pare la fel de grea ca franceza (avand in vedere ca eu cu Franceza suntem ca baba si bazooka, si franceza din clasa a 4-a s-au tot chinuit diversi profesori sa imi bage limba respectiva in cap) Dar Danemarca imi pare o tara mult mai "buna" dpdv financiar si de asemenea social. Despre america nu stiu prea multe sad de aceea apelez la ajutorul vorstru in aceasta alegere, si va rog, daca se poate la raspunsurile voastre puneti si niste argumente happy
Multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi in SUA.

| mach a răspuns:

Sua cea mai buna varianta