| JoookkkeeeRRR a întrebat:

Am o mare problema, am intrat in depresie din momentul in care am ramas fara prieteni si de cand m-a parasit iubita asa dintr-o data fara motiv. M-am purtat frumos cu ea in decursul relatiei, iar asa zisii mei prieteni ma cauta doar cand au nevoi dar daca ii caut eu sa ies cu ei nu-i gasesc. Si tot incerc sa imi fac prieteni noi iesind in societate, in parc si incercand sa socializez dar de fiecare data dau greș, nu imi iese nimic si nu mai suport ideea de a iesi afara de unul singur... ce pot sa fac in situatia asta, as avea nevoie de prieteni si de o eventuala iubita, relatie dar mi-e foarte greu, orice sfat e bine venit

Răspuns Câştigător
| Elena9328 a răspuns:

Și eu sunt in aceași situație
Fa ce ți place cel mai mult
Nu mai incerca să cauți, lasă te găsit.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Incearca sa pleci in GB si sa iti cumperi BMW seria 3 si ai sa vezi de nu vin toate dupa tine

| Donsavas a răspuns:

Toti avem nevoie însă depun efort pentru asta. Nu apar relațiile in viata noastra doar pentru ca avem nevoie. Depresia ta demonstrează că te încrezi mai mult in oameni decat in tine. Iubita te a părăsit pentru ca e tânără si experimentează si are dreptul sa aleaga ce i se potriveste ei, ca si tine. Prietenii sunt pe interese ca oricare alt om. Fiecare isi urmărește interesul lui. Asa e normal. Timpul tau, interesul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimeni nu te lasa asa degeaba. Nu-ti intoarce toata lumea spatele din senin, fara ca tu sa faci nimic. Profita de perioada asta de singuratate ca sa iti analizezi si sa te gandesti ce faci gresit, ce defecte ai si cum poti sa le repari

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cauta oamenii, gasesteti pasiunile ce iti place sa faci, plus un sport/salã si concentreazate pe ele, noii prieteni si o eventualã iubitã o sa apara la un moment dat.

| VICTORTPURO a răspuns:

Salut Adi, tu vezi toata aceasta situatie ca o problema, insa exista si multe plusuri in situatia ta, faza ca te-a parasit iubita inseamna ca nu te mai pretuieste si nu mai are rost sa faci tu ceva in aceasta situatie, ceea ce priveste prietenii tai, sunt si ei cam falsi, ar trebui sa te bucuri pentru faptul ca ei iti arata prin faptele lor ce insemni tu pentru ei de fapt, asta este un semn ca trebuie sa te lasi de toti ei si sa iti cauti un public nou, nu iti face griji deoarece sunt multi in situatia ta, oameni o sa mai apara in viata ta, insa asta nu inseamna ca trebuie sa umbli a un disperat sa cauti tu oameni silit, o sa apara ei singuri si o sa apara cei care intr-adevar te vor in cercul lor si te vad ca pe un om de respectat, capul sus si mergi inainte, uneori singuratatea este benefica, si cum suna vorba aia "nu trebuie sa te temi de singuratate, trebuie sa te temi de oamenii falsi din jurul tau".

| Andrei1400 a răspuns:

Ar trebui sa intrebi niste indivizi de varsta ta daca te poti juca cu ei (depinde cati ani ai) adica daca ai 10-15 poti zice
Dar daca ai mai mult ar trebui sa socializezi sa te plimbi etc, daca nu mere inca um mod ar fi:

Sa mergi pe langa cineva care (nu se grabeste undeva) si sa il intrebi de ex : Buna sti unde este strada x trebuie sa merg acolo pestew 10 min?

El sa iti spuna si tu sa incerci sa comuniti : Ms
Cum te cheama
Ai vrea sa fim prieteni? (depinde de ce varsta ai)

Sau incearca sa te intelegi mai bine cu colegii