| ottonnnel a întrebat:

Ce parere aveti despre asa zisii prieteni care pe la spate poarta o invidie si o ura fara nici un motiv. pur si simplu deodata le este ciuda dintr-o anumita priviinta. fara sa ai vreo vina? Eu incerc sa caut o explicatie sau o solutie plauzibila

13 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Pur si simplu asa sunt ei . De asta eu fac o diferenta intre cunoscuti . Ii impart in prieteni adevarati , prieteni si amici . Si de foarte putine ori ma insel in legatura cu ei si cu modul in care ii vad . Stiu cum sa ma comport cu fiecare in parte . Prietenii adevarati ma cunsoc in toate privintele . Prietenii ma cunosc si sunt sincer cu ei . Amicii sunt cei cu care pur si simplu ma salut din cand in cand si care uneori nici nu stiu cum ma cheama si sincer sa fiu nici eu nu le stiu numele .

| Bacemi a răspuns:

Pur si simplu asa sunt ei. De asta eu fac o diferenta intre cunoscuti. Ii impart in prieteni adevarati, prieteni si amici. Si de foarte putine ori ma insel in legatura cu ei si cu modul in care ii vad. Stiu cum sa ma comport cu fiecare in parte. Prietenii adevarati ma cunsoc in toate privintele. Prietenii ma cunosc si sunt sincer cu ei. Amicii sunt cei cu care pur si simplu ma salut din cand in cand si care uneori nici nu stiu cum ma cheama si sincer sa fiu nici eu nu le stiu numele.

| Razvan a răspuns:

Iarta-i.Nu e treaba noastra sa ii judecamwinking

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

In primul rand acestia nu pot fi numiti prieteni, ci dusmani si trebuie sa te feresti de ei.

| TipulVerde a răspuns:

E imaginatia ta.

| uite aici a răspuns:

Aia nu iti sunt prieteni... poartate la fel si u cu ei

| *Lyttle.me* a răspuns:

Crede-ma si eu caut un raspuns sa-ti daulaughing. Pai, ce sa zic toti suntem unici in felul nostru (ca anumite persoane incearca a copia stilul altora, asta e altcevalaughing ) Parerea mea e ca mai bine isi vad de ritmu lor si sa nu se amestece in viata altora pe degeabalaughing sunt niste copiatori si invidiosi de parca ei nu ar putea sa fie pe cont propriu, cu interese si pasiuni proprii

| Antonimu a răspuns:

Nu sunt prieteni, ci niste animale gata oricand sa te atace pentru orice greseala. in locul tau m-as uita bine in jur, as localiza acei "prieteni" si m-as descotorosi de ei cat mai rapid.

| ramona_1444 a răspuns:

Acei prieteni vad in tine ce ei nu vor fi niciodata si din aceasta cauza se naste invidia ( eu asa cred big grin )

| lolipop_7294 a răspuns:

Una destul de proasta. pentru ca si eu sunt asa si am reusit sa pierd cea mai buna prietena. o vreau inapoi acum. poate ca nu asta a fost motivul real pentru care ne-am certat, dar stiu ca obisnuiam sa fiu geloasa pe ea sad

| κίllą a răspuns:

Pai merita batuti laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am intalnit in viata si astfel de persoane.Nu este un sentiment tocmaii placut, stiu. Unii se cred autoritari si superiori.In momentul in care aceste caracteristici li se naruie sub nas cand altcineva este cu mult mai bun decat ei, apare aceasta invidie si aceasta ura de care spui tu. Nu sunt persoane pe care te poti baza.Asa ca daca ti se intampla chestia asta e mai bine sa iti vezi de treaba ta si sa ii ignori.Si stii de ce? Pentru ca in viata, fie ca faci bine, fie ca faci rau tot esti vorbit si judecat de altii. Motivele le stiu numai ei.Insa stiu sigur ca lipsa de inteligenta este unul din ele.

Răspuns utilizator avertizat