| anonim_4396 a întrebat:

M-am mutat intr-un oras nou de ceva vreme impreuna cu sora mea mai mare. din pacate nu am putut sa merg la o facultate anul acesta insa sper sa intru anul viitor. Momentn imi caut de munca insa e putin cam greu pentru ca nu am experienta. Problema mea este alta,data fiind situatia nu prea am unde sa cunosc oameni,sa imi fac prieteni,sa socializez lucru pentru care "sufar" deoarece sunt o persoana foarte comunicativa. Dar pentru ca facultate nu, munca nu, oras nou( deci nu cunosc pe nimeni) e cam dificil.Practic nu am o viata sociala... nu stiu ce sa fac, nu e ca si cum pot sa merg la mall sau in parc, sa du peste cineva si gta comunicam, socializam si altele. Ce parere aveti? Ceva sfaturi sau macar mai este cineva in situatia asta?

1 răspuns:
| danielaturcanu a răspuns:

Daca as fii singura la parinti mi-as cauta un loc de munca sau daca nu este m-as angaja ca bona sper sa fie te folos apropo cati ani aveti sora si tu?