| SergiuNico a întrebat:

Hei TPU..am o mare problema..si chiar nu stiu ce sa fac..si as vrea macar un sfat de unde sa pornesc..sau ce sa fac...
Pana acum 2 saptamani..am avut o relatie de 2 ani cu o fata..la distanta.(eu Suceava ea Galati)..si am fost la ea..ne-am vazut..si nu ne-am placut..ne-am despartit. Oke..pana aici e oke.dar mai departe.a fost ceva mai greu..am inceput sa vorbesc cu 2 fete.
-Prima din Siret(un oras la 4 km de mine).o fata super oke..ma inteleg bine cu ea.dar nu stiu cam..cat de durabila va fi relatia.e genul de fata cautata.dar trebuie sa ai si "ceva" banuti sa o scoti la un suc.una alta.
-A doua din Bacau (eu Suceava), dar sta intr-un oras unde mai am rude..si pot merge oricand la ea..cu ea ma inteleg cel mai bine..glumim..scriem mesaje non-stop. avem multe in comun..ne intelegem perfect.(poate fiindca seamana putin cu fosta mea prietena)
-Fosta mea prietena.a mai tinut legatura cu mine..si acum vrea sa refacem relatia...
Din toate astea.din toata povestea asta..pe care fata sa o aleg? Si cum naiba sa fac ca. celalante sa nu se simta ranite?

1 răspuns:
| AndreeLina a răspuns:

O alegi pe cea care te simti cel mai atras! care crezi ca ti se potriveste cel mai mult si cu care esti fericit! nu te uita la fete "cunoscute" sau cu bani sau la fete care te cauta si tu ii accepti dragostea ta doar din mila sau ca sa o faci fericita! fi tu fericit in primul rand!