| Madalina957 a întrebat:

Hei TPU... am o mare problema, voiam sa intru la filologie la Stefan Odobleja Bucresti dar azi la romana am facut totul varza..si ma bazam sa ma ridice romana pentru ca la mate sunt praf si medie este 8, 60, imi puteti spune daca mai am vreo sansa?

1 răspuns:
| DaughterOfDarkness a răspuns:

Conteaza cam ce inseamna pentru tine "am facut totul varza", adica la ce nota te astepti ca sa ne putem da noi cu parerea. Nu cred ca n-ai facut chiar nimic.
Si media aia din 5-8 care conteaza numa 25% ti-ar putea ridica un pic media de admitere.
Oricum, examenul la mate o sa fie destul de usor cred.
Aaa si media de la liceul la care vrei sa intri poate sa si scada, bineinteles ca nu mult, da cateva sutimi conteaza mereu.
Mult succes!