| Sasha30 a întrebat:

Am o mica problema, sa zicem. Am 15 ani si sunt in clasa a 8-a. Cu scoala merge totul bine insa am inceput sa discut cu mama despre tinuta de banchet. Eu vreau sa ma machez la salon, sa ma coafez la hair stylist(unde ma tund de 5 ani) si vreau o rochita super draguta, insa ea nu e de acord cu machiajul si coafura. Cu machiajul sa zicem ca e ok ca am o cunostinta si ma duc acolo insa coafura? Am parul blond, ondulat si e destul de lung. Vreau sa fiu aranjata si machiata dar vreau sa ma pun de acord si cu mama. Ce ma sfatuiti sa fac? (Stiu ca trebuie ceva potrivit varstei mele, am doar 15 ani, nu ma marit insa e un eveniment foarte special pentru mine si vreau sa fiu eleganta). Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| AnaRadu a răspuns:

Hei. Ii poti explica mamei tale ca este un eveniment special in viata ta la care tu chiar ai vrea sa te simti cea mai frumoasa si ca ai nevoie de un make-up frumos si simplu si de o coafura foarte dragalasa. Nu vrei ceva pompos ( sper ca nu vrei sa ai parul nu stiu cum si smokey eye.) ca vrei sa fie simplu dar frumos si de calitate. Incearca sa ii explici cat de important este evenimentul pentru tine si sigur o sa inteleaga.
Mult noroc!