| Daniela_Maria_1998 a întrebat:

Bună!
Eu împreună cu nişte prieteni vrem să mergem la Neversea (Constanţa 2018) dar în legătura cu asta avem nişte nelămuriri (acesta fiind primul festival la care vrem să participăm).
Noi avem sub 18 ani. Cum trebuie să procedăm in acest caz? Am citit şi se spune că avem nevoie de semnăturile parinţilor. Cum mai exact se desfăşoară acest lucru?
Trebuie să arătam copii de pe buletinele părinţilor sau trebuie să semneze o anumită foaie precum că avem aceasta permisiune?
Iar dacă cumpăram biletele online putem doar să avem acces să intrăm aratând confirmarea pe care o vom primi pe adresa de gmail?
sau trebuie neapărat să avem biletul la noi?
cum se procedează tot procesul acesta de fapt?
nu ezitaţi să-mi lăsa-ţi raspunsurile voastre în legatură cu Neversea iar dacă şi voi ati fost la Neversea, vă rog să-mi spune-ţi ce trebuie făcut!
Mulţumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Daca se comporta smilar cu cei de la untold si nu vad de ce nu. Cei sub 14 ani trebuie insotiti iar cei intre 14 si 18 trebuie sa aiba un formular standard completat de parinti pe care sa il prezinte impreuna cu biletul si un act de itentitate. La intrare se dau niste bratari de alta culoare care nu iti permit sa cumperi alcool/tigari+ ca e posibil sa nu aveti acces in anumite locatii ale festivalului.

Despre bilet, iar nu am idee cum e la Neversea dar in cazul in care cumparati online ar fi mai safe sa va printati biletul in cazul in care nu le pot scana decat de pe hartie.

| Daniela_Maria_1998 explică (pentru RoCkKiD):

Am inteles. Stii de unde pot face rost de acel formular care trebuie completat? Avem intre 15-17 ani. Trebuie sa fie si parintii prezenti atunci? Sau doar aratam buletinul si semnatura parintilor si biletul? Iar in legatura cu biletul. te referi sa facem un screenshot la confirmarea biletului prin gmail? Si dupa sa mergem la un xerox si sa printam pe o foaie?

| RoCkKiD a răspuns (pentru Daniela_Maria_1998):

Ai fi uimita cate afli daca dai un search pe Google, cred ca asta e chestia care se consolideaza cu varsta si de asta nu va lasa sa bagati alcool si droguri la festivaluri.

https://www.neversea.com/static/terms-and-conditions-ro.pdf

Momentan nu e publicat, iti sugeez sa iei legatura cu ei.

PS: in 9 din 10 cazuri e mult mai eficient sa contactezi entitatea cu care ai treaba decat sa intrebi pe internet. In cazul asta ai avut noroc ca sunt eu o persoana minunata dar daca iti ziceam ca biletele se iau din piata si trebuie sa vii cu o portocala pe care sa fie gravat un portret al tau de la 6 ani + ca trebuie sa te prezinti la festival cu 6 saptamani inainte dadeai de belea ca nu se termina perioada corigentelor.

Spor si next time use google.