| Vipper401 a întrebat:

Am o problema. Acum cateva luni am facut cunostinta cu un baiat printr-un prieten comun, care parea destul de la locul lui la inceput.
Tin minte ca m-a intrebat daca voiam sa fiu impreuna cu el, dar eu nefiind atrasa de el, am incercat sa-l refuz frumos spunandu-i ca nu vreau o relatie. El a zis ca e ok si ca nu se supara.
Dar dupa o saptamana dupa ce am vorbit cu el, un prieten mi-a spus ca acel baiat a inceput sa porneasca barfe despre mine cum ca noi am fost impreuna si ca m-am culcat cu el. Am 14 ANI si nu l-am vazut decat de vreo 2 ori in viata mea!
Aparent tipul spunea tot felul de lucruri despre mine de mult timp, si nimeni nu-mi spusese nimic in fata. Am incercat sa dau de el dar n-a vrut sa dea ochii cu mine, iar cand prietenii mei s-au luat de el a negat ca a pornit aceste barfe, desi toata lumea stie ca le-a spus cu gura lui.
Au trecut vreo 4 luni de cand acel zvon a aparut, si oamenii ma fac panarama si tarfa din cauza lui.
Desi nu am facut nimic, multi oameni inclina sa creada barfele, in special oamenii necunoscuti, si asta ma roade foarte tare. In cele din urma o sa treaca toata chestia asta?
Daca nu, cum as putea sa nu ma mai simt asa nasol cand aud ca oamenii rad de mine si imi dau porecle?
Sa stiti ca in unele cazuri nu fata este panarama intr-o poveste, ci baiatul.
Multumesc ca ati avut rabdare sa cititi.

3 răspunsuri:
| Neo12 a răspuns:

Bună!
Lasă lumea să vorbească, oricum gura ei o va astupa doar pământul.
Așa e lumea din ziua de azi, mănâncă prea mult că**t din cauza foamei sau invidiei. Sunt sătulă de oameni d-ăștia din junglă.
O zi plăcută și toate cele bune!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti bati prea mult capul in legatura cu ce crede si zice lumea despre tine. Oricum nu poti face prea multe ca sa schimbi ceva si in primul rand ar trebui sa te intereseze cel mult parerea celor care conteaza pentru tine.

| madutzatha25 a răspuns:

Stai linistita mai! Toate vor trece cu timpul! si eu am patit asa ceva o data! anul trecut adica! tot asa un baiat m-a inttrebat daca vreau sa fiu cu el si nu am vrut, apoi a inceput sa zica ca a fost cu mine si tot felul de chestii Crede-ma ca lumea nu uita in cateva luni, dar cu timpul tot taraboiul asta o sa dispara! Siar cam trebui sa iti pese mai putin de lume! Viata e a ta(chiar daca trebuie sa ai si limite mai tot timpul)! Dar faza e ca iti faci griji degeaba! Cand oamenii nu mai au ce vorbi cauta si cauta subiect de discutie, si cum vad ceva dubios..ataca! Anul acesta deoarece stateam mai mult pe langa si cu proful meu de sport(saracu e o banuciune) au inceput sa zica ca sunt cu el si astea! In special copii pornesc toate taraboaiele astea, apoi oamenii maturi (fara minte sa zic asa) preiau infotmatiile acestea false! Deci i-ati inima in dinti si lupta pentru adevar! Sper ca te-am ajutat!