| BoOgGhHyY a întrebat:

cum sa ii spun prietenei mele ca nu mai vreau sa fiu cu ea? eu vreau sa ma despart de ea pentru ca daca merg la o bere cu prietenii se supara si nu mai vorbeaste cu mine si asta nu e tot mia ascuns pana acum ca s-a culcat cu un prieten de-al meu si cand am intrebat-o daca e adevarat a spus ca da fara nici un resentiment si cu mine nu a vrut sa o faca niciodata si suntem de 5 luni si cu ala in 2 saptamani a facut-o.eu am incercat sa ii spun si a inceput sa planga si nu am mai putut sa ii spun, am incercat sa o fac geloasa si degeaba. ajutati-ma cu un sfat(ps. nu ma deranjeaza ca s-a culcat cu prietenul meu ca erau impreuna pe atunci na mie ca nu mi-a spus ce s-a intamplat intre ei)

Răspuns Câştigător
| Dominicc a răspuns:

Ok. sa incepem

"(ps. nu ma deranjeaza ca s-a culcat cu prietenul meu ca erau impreuna pe atunci na mie ca nu mi-a spus ce s-a intamplat intre ei)" bine, si ce propui? sa ajungi jucaria ei mai rau de atat? nu e destul?!
O intrebare, tu ai demnitate si orgoliu?
Daca da, de ce o lasi pe fata asta sa isi bata joc de tine? de ce ii dai atat prioritate?
A inceput sa planga? bine. asta e semn de aparare. ca sa o ierti si sa o accepti, inca nu te-ai prins?

INca profita de tine ca esti lasator si nu te impui serios.

Uite varianta mea. e doar o varianta! nu trebuie sa faci ca mine neaparat.

Laso un timp, si aici nu am refer ca sa nu mai vorbiti ci doar sa iti maresti orizontul. Vorbeste mai putin cu ea sau nu ii mai da explicatii, tu in momentul asta esti catelusul ei, Ok? sa intelegi asta! Nu ii mai da explicatii cand faci ceva ce tine de viata ta! tu o ai pe a ta si ea pe a ei!

Iesi la bere, nu da rapoarte, nu merita! se culca cu altu si tu ii esti fidel! nu e chiar asa corect mai ales ca pentru ea nu e nimic iesit din comun! Ok, fiecare fata insala dar asta depinde de motive. Vede mai ataragator pe altu, are potential. poate tu nu ai!? cine stie.

Nu pari genu care sa puna la punct. sau sa se impuna intr--o relatie, decE?!

Vedeti de viata ta, incearca. de fapt. cunoaste mai multe fete si ia-o de la capat! pe ea las-o usor, ignor-o cat poti. nu ii da atentie. Cand te intreaba ceva raspunde-i scurt si la obiect! "ies la o bere cu prietenii mei sa ma simt bine, ai ceva impotriva?" plange? se enerveaza? si? iti pasa? merita? eu spun ca Nu!
Mai sunt fete, ea sta cu tine sa se distreze... sa aiba o ocupatie. si anume sa poata spune ca a\re prieten! intelegi?

sau vrei sa fi mai direct?
Spune cam ce te deranjaza.

"Uite. eu nu mai sunt multumit mai deloc de comportamentul tau! incearca satii cont si de ce spun eus au ramai pe cont propiu" cam atat!

Bafta!

9 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Stai putin u mai exact din cate vad nu mai vrei sa fi cu ea pentru ca nu vrea sa-ti dea sex...ma insel?
poate ar fi mult mai bine, daca ai vb cu ea si ai lasa-o! daca o apreciezi cat de putin nu-ti bate joc de ea!
a facut-o cu prietenul tau si sigur regreta si nu mai vrea ca istoria sa se repete!

| Dominicc a răspuns:

@Eduardx - nu e bine nici asa sa procedezi, asta ar insemna sa devi violent si nu merge, mai ales ca lui nu ii sta in caracter sa ffie asa!
tu poate esti altfel si nu ai asa mari sanse sa patesti la fel ca esti mai impunator, intelegi?

Si daca cmva ti se intampla vreodata asta, nu fi la fel ca restul! sa o jignesti sau ceva. Fi subtil. tu ti-ai facut norma. daca cumva ai facut-o. Intelegi? ea poate cu altu, tu cu alta nu?! ba da!
Dar nu deveni agresiv! nu se merita!

| Klepto a răspuns:

Aha deci problema adevarata este faptul ca prietenului tau s-a lasat repede si acum tu te crezi mai inferior ca ai stat de 10 x mai mult si nu ati facut nimic?
Ai auzit vreodata de relatiile gen " sa o luam incet"?
Daca nu o placi/iubesti si doresti sa iesi din relatia asta cu scuza ca s-a culcat cu un prieten si ca iesi cu prietenii la o bere atunci...

Tu cand intalnesti pe cineva nou si iti place de el/ea ii spui toate secretele?
Balotezi pe el tot ce ai facut?

Ai vorbit cu ea despre asta?
Ati discutat chestia asta?

"am incercat sa o fac geloasa si degeaba."
si degeaba ce?
Ai facut-o geloasa sa se culce cu tine?
Ai facut-o geloasa sa nu se mai supere ca iesi la bere?
Ai facut-o geloasa sa vada ca nu stai doar in ea?

Daca nu o mai placi/iubesti si cum vorba aia este adevarata ca "Dragoste cu sila nu se poate", desparte-te de ea si gata.
Las-o sa isi traiasca viata singura si semi-fericita decat intr-o relatie fara dragoste din partea ta.

| BomBonika_9617 a răspuns:

KonnstantinC mertita funda :X:X:X:X:X eu consider ca e cel mai bun raspuns :X bv fratewinking:X

| Mary_5158 a răspuns:

Explica-i cu calm situatia, va intelege. spune-i ca asa ceva nu e normal, si ca daca nu e incredere reciproca relatia nu poate continua.laso un timp sa reflecteze.iar daca vrei sa te desparti cu adevarat, e de ajuns sa-i spui.pastreaza distanta. sad

| princess a răspuns:

Pai si vrei sa o lasi pentru ca s-a suparat ca ai iesit la o bere sau ca nu vrea sa o faca cu tine? ca din cate observ eu mai degraba asta e, ti-e necaz ca cu el a facut-o si cu tine nu, poate ii pare rau de ceea ce a facut.si mai ales daca nu era impreuna cu tine pe atunci de ce te deranjeaza atata? ce ai fi preferat sa te minta si sa zica,ca nu e adevarat din contra trebuie sa apreciezi ca iti spune adevarul? gandeste-te si tu si la sentimentele ei, incercati sa comunicati, nu sa o lasi asa pur si simplu.parerea mea e ca esti cam egoist.si daca o iubesti sau ti la ea mai astepti ca nu ti se intampla nimic.mie nu mi se pare un motiv intemeiat sa lasi pe cineva doar ca s-a suparat ca iesi cu prietenii la o bere, poate ca nu ii dai destula atentie si de aceea face asa.success

| andrei95 a răspuns:

Zii ca se baga prea mult in viata ta si daca continua nu mai poti fii cu ea si faza cu prietenul tau nu stiu ce sa cred...succes!

| LicCuricCi a răspuns:

Spune-i in fata ca relatia voastra s-a terminat...a gresit trebuie' sa plateasca...

| dyanutza_6837 a răspuns:

Nu vrea sa o faca cu tine pentru ca stie ca a facut o greseala cu prietenul tau. Spune-i frumos ca trebuie sa mai iesi si tu cu baietii si sa nu iesiti atat de deswinking asa veti ajunge sa va plictisiti impreuna happy! Sucees!