| biencutza17 a întrebat:

Am o problema cam ciudata sa zic Fratele băiatului pe care îl plac e în școală cu mne...el știe (cred) ca îmi place de fratele lui și de fiecare data când trec pe lângă el zâmbește și eu ii zâmbesc înapoi...nush sigur dacă știe ca îmi place de fratesu. Dar nu îmi explic acele zâmbete și priviri ❤... De ce credeți ca îmi zâmbește asa. (zici ca.i place de mine)? P.S: mie mi.a plăcut și de el înainte sa îmi placa de fratesu

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Buna! Eu unul cred ca ii place de tine.( Este doar parerea mea).
Sa o luam un pic logic.(De unde ar stii el ca iti place de fratele lui?)
Daca cineva de sex opus iti zambeste atunci ori ii place de tine, ori ii aduci aminte de ceva haios sau de o cunostiinta.Prin eliminare deducem ca prima varianta este cea mai plauzibila.
Daca oricum ti-a placut si de el atunci eu unul zic sa fii apropiata de acesta daca incearca sa se apropie el insusi de tine, asta in cazul in care nu vine la tine si iti spune "Stiu ca il place pe fratele meu si vreau sa te ajut", fapt ce e putin probabil dar totusi o ipoteza.
Fii tu insati si observa ce se intampla.
O sa-ti dai seama cat de curand.Nu o sa rabde la nesfarsit daca te place. Daca nu iti zice nimic atunci e clar, a fost ceva trecator.
Tot ce trebuie sa faci este sa astepti un semn clar.
Sper ca te-am ajutat! Iti doresc o seara placuta in continuare!

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Cred ca te place laughing

| PolishJew a răspuns:

Pai daca iti tai o mana si nu-ti mai zambeste cand se uita la tine inseamna ca te placea.