| elenaelly1234 a întrebat:

Am o problema..cand eram mai mica.m-am pensat de una singura si le-am facut prea scurte x.x ..si acum... de fapt de o luna. le-am lasat sa creasca.dar tot nu au crescut destul, unde trebuia sa creasca ca sa fie mai lungi sunt doar niste fire dar nu multe ca sa se vada forma si sunt ingrijorata.Mi-am dat si cu ulei de ricin dar ..nu stiu cat sa mai astept. si nu vreau sa merg la salon si sa imi lase asa sau mai scurte. Ce as putea sa fac?

2 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Trebuie să aștepți cel puțin trei luni să îți crească sprâncenele dacă te-ai pensat. Poți să îți vopsești sprâncenele să nu se observe locul unde nu au crescut firele. Vopseaua de sprâncene ține aproximativ două săptămâni sau se poate îndepărta cu săpun, dar nu în întregime, după mai multe spălări. Nu o să se observe locul unde ai firele prea mici, iar vopseaua se imprima și pe pielea unde a fost aplicată, adică conturează sprâncenele.

Așa arată sprâncenele vopsite:
http://3.bp.blogspot.com/......ompare.jpg

| mirunix a răspuns:

Nu ai ce sa faci, decat sa astepti sa creasca. Si eu am facut asta, dar apoi am fost constant la salon si i-am spus tipei ca vreau sa imi creasca si sa nu ia din grosime, ci doar sa le curete. Dupa vreo 2-3 luni, au crescut si erau si pensate frumos, dar asta pentru ca m-a ajutat cosmeticiana: o data la 3 saptamani ma duceam la ea sa le curete si sa le dea forma, fara sa le subtieze. happy