| paulacarry a întrebat:

Am o problema, de o saptamana nu am mai iesit din casa, ma simt aiurea, nu reusesc sa adorm decat pe la 3 noaptea, nu mananc nimic toata ziua pana imi e rau si atunci ma chinui sa mananc, ma doare capul si nu prea agreez persoanele din jurul meu. Va rog ajutati-ma, dau funda!

Răspuns Câştigător
| emilghitta a răspuns:

Hei. Ar fi mai indicat daca ti-ai lasa aici varsta si greutatea corporala (doar ca sa se stie care este cauza mai exacta, odata stiute aceste caracteristici iti pot da un raspuns cat mai exact ) In principiu ti-ai dereglat sistemul digestiv prin faptul ca te-ai obisnuit sau mai bine spus ti-ai obisnuit corpul sa doarma la o ora la care, ma gandesc ca inainte obisnuia sa doarma de mult (de pe la 11-12 nu ora 3 ). Ideea e ca iti trebuie oxigen si miscare cu cat faci mai multa miscare organismul tau o sa iti ceara mai multa mancare (exact ca si in cazul unei masini ) Ceea ce ar trebui sa faci este sa treci peste aceasta perioada sedentara si sa faci miscare, sport sa iesi afara si sa iti reglezi somnul, asa starea ta generala se va inbunatatii considerabil. big grin numai bine (daca mai ai intrebari te rog sa nu eziti)

2 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Bună,
Încearcă să îţi schimbi stilul de viaţă.
Fă mai mult sport, mănâncă mai sănătos.
Numai bine!

| Cobra56289 a răspuns:

Pai în primul rand cred ca bei cola asa ca nu mai bea. In al doilea rand ieși pe afara ca sa iți consumi energia ca sa poți sa adormi și sa ai pofta de mâncare. Funda