| anonim_4396 a întrebat:

Nu-mi mai suport tatal creca il omor! Tot timpul ma cearta fara motiv! Mama mea este plecata din tara pentru ca nu se mai intelegea cu el. S-a pus pe bautura si ma tot cearta. Inca de mic parca are ceva cu mine. Mai bine il omor si intru la parnaie decat sa mai stau cu el in aceeasi casa si sa ma injure. Ma injura cam asa: Du-te dracu de ca*at handicapat ce esti, ca*amas pe moaca ta de copil distrus. Ce imi propuneti sa fac? 1.Sa ma sinucid! 2. Sa il omor pe el! 3.Sa fug de acasa! 4. Sa fac toate astea de odata. Zau ca mai bine intru la parnaie decat sa mai stau in aceeasi casa cu taica-meu (nici tata nu ar trebui sa-i zic).

Răspuns Câştigător
| lo a răspuns:

Nu merita sa iti distrugi viata pentru asa ceva. Vorbeste cu mama ta sa intenteze divort, sa il convinga sa semneze procura sa te ia cu ea sau vorbeste cu mama ta sa stai la o ruda sau in chirie... Daca te agreseaza si fizic vorbeste cu cei de la protectia minorilor.Nu esti singurul care trece prin asa ceva datorita parintilor.Incerca sa rezisti nu omorul, sinuciderea sau parnaia este solutia nu o sa reusesti decat sa iti faci mai mult rau atat tie cat si mamei tale.

Pt cei care tot intreba de ce nu l-a luat mama lui cu el...nici in strainatate nu merg caini cu covrigi in coada, poate femeia a incercat mai intai sa creeze o situatie acolo(o chirie, un loc de munca)si apoi daca el este minor are nevoie de semnatura cum ca este de acord sa plece cu maica-sa. Fara aceasta procura nu trece granita sau mai poate fi acuzata de rapire.(am vazut cazuri)
Multi copii se simt asa datorita parintilor : http://lyrica-rosalyn.blogspot.com/2011/02/tristete-infantila.htmls
Si multi parinti(tati)se comporta asa:http://lyrica-rosalyn.blogspot.com/......ioada.html

7 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Calmeaza-te.asa sunt si eu cu bunicumeo,dar bine ca sunt si ai mei in casa...dar tot e nasol sa-l aud ca injura,se comporta nu stiu... porcos,nu are grija deloc la cum se exprima sau pe cine jigneste
nici nu te sinucizi nici nu-l omori pe el.e taica-to,oricat rau ti-ar face, sa le dovedim ca suntem mai buni decat ei, pentru ca totul se plateste.lasa gandurile sinucigase,alea sunt pentru situatii extreme,si daca ai privi inapoi dupa ai regreta enorm.
sa fugi? unde sa fugi? cati ani ai?
Nu ai unde te duce,gandeste-te cum te descurci apoi?
E vara, va fi vacanta, maica-ta ce zice? nicio sansa sa-i faci vreo vizita?

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Da un semn copile.

| mdany a răspuns:

Mai bine pleci la rude si le explici situatia, la bunici.Dar o intrebare? Daca mama ta a plecat ca s-a saturat de el de ce nu te-a luat si pe tine cu ea? Nu s-a gandit ce om violent poate fi daca pe o femeie matura o injosea, oare nu s-a gandit unui copil ce ii poate face? Iertare dar nici maicata nu e mai buna atunci decat taicato.

| soraluisatan a răspuns:

Pai in pri ul rand nu ai zis cati ani ai ca iti dadeam mai multe solutii. daca nu ajungi cumva la pace cu el vorbeste cu politia.dar daca te hotaresti sa te duci la politie probabil ca vei ajunge intr un camin.sau incearca sa convingi o ruda sa te ia la ea

| ChrisIwal a răspuns:

Sau gandim LOGIC
1.Iti suni rudeniile si le explici problema le spui ca nu mai suporti sa stai cu tatal tau.
2.O suni pe maicata si ea poate o sa stie raspunusul
3.suni la politie si le explici zici ca nu e o gluma
4.Inregistreaza cuvintele pe care ti le zice si arata-le unui prieten, unei rudenii
Bafta si sorry pentru ce tata ai
Si nu te gandi sa te sinucizi ok e cea mai mare prostie sa nu zic mai urat din lume adica Dumnezeu ne-a dat viata ca noi sa o f#@%m cum vrem nu cred

Sau daca nu func nici una atunci trebuie sa il suporti pana implinesti 18 ani sau te imbarbatezi si ii zici sa taca din gura sa termine cu bautul si sa te lase in pace si daca ridica pumnul la tine lasa-l sa te loveasca asta e tu arata-i ca nu esti un betivan( sscz) ca el si incearca sa ii explici ca nu e bine ceea ce face

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar cum mama ta daca a plecat nu te-a luat cu ea?

| RaiN47 a răspuns:

Fugi! Stiu ca e greu... gasesteti un loc la un unchi, la o matusa sau la un var, dar atentie tatal tau nu trebuie sa stie... tatal meu e la fel, eu asa am scapat de el, nici macar nu stie ca sunt in viata straight face