| Anonim1842 a întrebat:

Am o problema in semestrul acesta am luat note mici la scoala si nu le-am spus parintilor despre note.Parintii au spus ca o sa se duca la scoala sa se uite de note si mie imi este foarte frica cand o sa le afle.Ce as putea sa le spun sa nu fie suparati pe mine? Parintii mei vor note peste 8 si eu in ultimul timp am luat note mici de 4 si 5. Ce sa fac? Ce sa le spun sa nu fie foarte suparati pe mine? Din semestrul urmator vreau sa invat mai mult sa imi indrept notele.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Trebuie sa le spui inainte sa ajunga ei la scoala, ca sa nu se simta rusinati cand le spune diriginta ce note ai luat.
Si atepata-te la o mama de baiate sau la o pedeapsa cu accesul la computer, telefon si televizor.
Nu sunt adeptat bataii decat daca faci ceva rau, dar pentru note mici, pedeapsa cu luatul obiectelor care iti sunt dragi si suspendatul activitatilor care-ti fac placere, a dat intotdeauna rezultate foarte mari.

| vocea a răspuns:

Spune-le adevarul si aratele ca vrei o schimbare, dovedeste asta implicate de acum.

| NAT0 a răspuns:

Asa spun toti pana impusca un 7. laughing
Nu faci nimic, bataieee, bataie iti iei.

| JustBaby24 a răspuns:

Auzi, eu zic sa te pui pe invatat mult zilele astea, sa te duci la profesori si sa le spui sa te asculte neaparat pentru a-ti repara notele. Iar parintilor incearca sa le spui adevarul