| GoGoNaruto a întrebat:

Am luat 4 la Romana. Cum sa spun?
Sincer nu prea invat mult la Romana, doamna s-a suparat si a pus 4. E primul meu 4, sunt in clasa a VI-a si nu imi este frica de medie sau ca raman repetent. Este cum sa spun parintilor. Intr-un fel sunt norocos fiindca nu am luat niciodata bataie pentru note mici, insa cand ii zic o nota mica se supara pe mine toata ziua. Eu vin la scoala la ora 7 deci nu se supara pe mine mult timp, dar totusi imi este frica. Va rog sa nu imi spuneti scuze de genul: -Spune-i direct -O sa invat mai mult -O sa remediez nota
Nu se supara dar nu accepta scuze stupide...CE SA FAC IMI ESTE FRICA; _; Tin nota in mine de 3 zile...

Răspuns Câştigător
| Cipri112 a răspuns:

Spune-i direct. Baga ceva idei pe acolo si promite-i ca o sa intevi si o sa scoti nota. Fii increzator si ea o sa te ierte mai usor. Si daca ii zici direct esti pe jumatate iertat si daca vede ca esti si increzator ca o s-o scoti nu o sa mai fie asa suparata. Si eu am luat un 4. Cine nu a luat un 4 inseamanca e nebun laughing. Mi-am invatat toata ziua. Am lasat calculatoru, televizoru. etc si am invatat. Nu o fost nu stiu ce invatat dar. Si am reusit sa scot nota pe sfarsitul semestrului la 9 big grin de la 4 la 9 big grin O sa reusesti daca vei fii increzator. Bafta!

3 răspunsuri:
| SuperGirl8 a răspuns:

Notele astea! Zi mersi..ai mei pentru un 8 in clasa a VI-a m-au pedepsit 1 luna laughing Deci, cum vezi, cazul tau nu e nimic. Eu zic sa le zici direct. Pana la urma o greseala recunoscuta e pe jumatate iertata, nu?

| RoxanaCC a răspuns:

Spune si tu ca te-ai pierdut cand te-a ascultat si nu ai mai stiut ce sa spui. Totusi, data viitoare incearca sa te duci pregatit la scoala

| MichaelJack a răspuns:

Oaaaaaaaaaaaaaau ai luat un 4. Ce nenorocire.A crapat pamantul.Ce poate sa-ti faca parinti tai sa te dea afara din casa.Mare lucru se mai intampla.nu esti elev daca nu iei cel putin o data o nota mica.Si chiar daca se supara o sa le treaca nu-ti face probleme.