| Madalinuta12 a întrebat:

> Am o problema puppy dog eyes. Help me plss;-*. Eu sunt o fire foarte sociabila, increzatoare si ambitioasa. Insa am un dezavantaj, sunt foarte sensibila si emotiva sad. Urasc lucrul asta! Faza e ca multi profesori m-au ales sa reprezint scoala mea la diverse concursuri in care trebuie sa concurez cu elevi de la alte scoli si bine inteles vor participa si ceilalti elevi pentru. sustinere. Eu nu vreau sa-mi dezamagesc profesorii spunandu-le NU dar imi e frica sa particip x(. Mi s-a mai intamplat odata, am fost la dansuri populare si avansasem foarte mult intr-un timp scurt insa m-am lasat dintr-o prostie. Am dansat in concerte de la COMARNIC, PLOIESTI, BRASOV si de la Casa de Cultura:] M-am descurcat adica.nu m-am incurcat insa aveam o teama ridicola si in acelasi timp imensa si in timpul dansului si inante! Asa este si acum cu concursul. Imi e frica sa nu scot vreo perla din gura si sa ma fac de ras. Parca simt ca in timpul concursului cand ma privesc atatea persoane informatiile mele sunt inlocuite de gandul : " Si daca gresesc? Daca ma fac de ras? ". De ce sunt asa sensibila. Nu suport astacrying. Inetul cu incetul imi pierd increderea in mine si cred ca va fi foarte dificil sa o recapat. Ajutati-ma. Vi s-a intamplat vreodata? Tin sa anunt ca sunt in clasa 7`a!big grin Help me please!kiss FUNDOI + vot:*:* Cum sa scap de sentimentul asta de teama?crying

Răspuns Câştigător
| Frumushka a răspuns:

Pai eus timida si mie mie teama si in fata clasei sa zic ceva dar daca tu poti incearca sa-ti imaginezi ca spui ce trebuie sa spui in clasa si ca elevii cu care concurezi sunt colegii bafta si mult succeshappy