| Madalinuta12 a întrebat:

TPU ', am o mare problema crying. Sunt foarte sensibila si emotiva ceea ce nu-mi place deloc. Pana si asta ma afecteaza x(. Faza e ca profesorii ma aleg sa merg la diferite concursuri cu alte scoli sau chiar si cu alte clase din scoala noastra si nu vreau sa-i dezamagesc spunandu-le NU dar imi este foarte teama. Ma emotionez, ma inrosesc, daca imi auziti cand imi bate inima inainte sa zic ceva in fata foartor multi oameni. Am fost si la dansuri populare si avansasem foarte mult dar m-am lasat deoarece imi era frica sa urc pe scena. am dansat la 3 concerte in COMARNIC, PLOIESTI, BRASOV si cred ca m-am descurcat destul de bine, nu am facut greseli dar m-am lasat din cauza ca traiam o frica foarte mare inainte de acestea si in momentul in care dansam. Asa e si cu concursurile chiar daca ma pregatesc parca in mintea mea apare o eroare si singurele informatii care imi raman in cap [ daca e un numar mare de oameni printre care exista si multi care ma rusinez si mai mult vazandu-i ]... imi ramane doar vorba :" Daca o sa gresesc, daca ma fac de ras ". Ce as putea face sa scap de aceasta teama? O urasc! Incetul cu incetul parca imi pierd increderea in mine si nu vreau asta. Si profesorii mei mi-au spus mereu : Participa, ai invatat mereu si sti. dar nu pot, imi e frica sa nu scot niste perle din gurita si sa ma fac de ras. mai ales in timpul desfasurarii activitatilor imi bate inima de parca ar fi un uragan aproape de mine. Ce sa fac? FUNDOI:*
Raspundeti repede va implor:*:*:*

Răspuns Câştigător
| madalinaioana2008 a răspuns:

Hmm stiu cum e.sa stii ca singura solutie sa scapi de teama e sa infrunti de ceea ce iti e frica.pentru asta participa la concursuri.si daca gresesti putin ce.cu totii suntem oameni, nu? participa si fii ambitioasa.nu te lasa invinsa asa usor.:8 multa bafta.o sa reusesti:*

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt sensibila, si adesea plang in public sau nu, din n motive, nu este un lucru rau, incearca sa.ti iei inima in dinti, mergi pe instinct. Daca presedintilor de stat li se accepta greselile mari gramaticale, de comportament sau altele, nu poti face un lucru atat de rau, crede.ma pe cuvant. Curaj>big grin