| CodrinaVladiana16 a întrebat:

Hei Tpu.Am o problema.Sunt in clasa a8a si mi-am pierdut multi prieteni iar moralul meu e cu -.Nu mai am nici o motivatie.Pur si simplu nu mai stiu ce vreau sa devin, ce vreau sa fac.Nu mai am nici o dorinta de viitor.Ma simt nefolositoare.Niste sfaturi va rogpuppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| positivity a răspuns:

Uneori, viața nu e așa cum îți dorești! Nu obții nimic, nu poți să faci nimic, stai și aștepți ca ceva să se schimbe în viața ta, penibil, nu-i așa?
Să luăm drept exemplu, viața mea! La sfârșitul clasei a VIII-a mă gândeam la ce viața fabuloasă voi avea, la toți oamenii deosebiți pe care îi voi întâlni în liceu. Venind liceul, nimic nu era cum îmi imaginam eu! Am rămas o invizibilă, o persoană retrasă, fără prieteni. Nu mă simt deloc bine în noua clasă, nu mă înțeleg cu nimeni! E o situație ciudată, și degeaba sper că se va schimba ceva, pentru că acest lucru nu se va întâmpla. Vor rămâne doar patru ani ciudați, pierduți aiurea.
Nu mai am prieteni, nu mai am nimic. Totuși mă gândesc la viitorul meu; trebuie să devin cineva în viață, trebuie să lupt pentru mine!
E doar clasa a VIII-a, stai calmă, va trece repede! Iar la final îți va părea rău că nu te-ai distrat în acest an, și totuși vei aștepta cu nerăbdare liceul. Iar când va veni prima zi de liceu și vei vedea că nu a fost nimic deosebit, vei rămâne dezamăgită de faptul că ți-ai irosit vacanța așteptând ceva cu adevărat oribil. Poate mă înșel, dar asta este viziunea mea în acest moment!
http://enigmacuvintelor.blogspot.ro/2013/09/un-nou-inceput-liceu.html

| CodrinaVladiana16 explică (pentru positivity):

Frate...Ce mult iti place sa scrii:o

| AlinnCC a răspuns (pentru positivity):

Atunci cand alta persoana impartaseste aceleasi sentimente cu tine ..that feeling

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Imbata-te! Stramosii nostri romani asa spuneau: In vino veritas (in vin e adevarul).

| CodrinaVladiana16 explică (pentru Salontanul):

Nu ma asteptam la asta dar voi incercalaughing.Ma voi lasa dusa de vinul de toamna♥

| TaLyDa a răspuns:

Pai in primul rand incearca sa iti revii...O sa cunosti si alti prieteni la liceuhappySi daca ai noroc, vei gasi colegi care poate iti vor fii mai buni prieteni decat cei pe care ii ai acum, sau i-ai avut.Cel mai important lucru este sa nu te dai batuta
Vei vedea ca timpul le va rezolva pe toate.
Dar ai prieteni.Ne ai pe noi cei de pe TPU care te vom ajuta cu sfaturihappyVom gasi impreunna solutiihappy
Incearca sa iti recuperezi prietenii

| CodrinaVladiana16 explică (pentru TaLyDa):

Merci de ajutorul spiritual.:*

| TaLyDa a răspuns (pentru CodrinaVladiana16):

Oricandhappy

| momo0988 a răspuns:

Mai intai trebuie sa te moralizezi singura...gandeste-te u ai fost sau esti oprietena buna pentru cei din jur: mai intai incearca sa nu te erti cu cei din jur invata sa ii asculti si sa ii intelegi, al 2-lea rand ajuta-i cand iti cer ceva si chiar poti, fa-le tu lor ce vrei tu ca ei sa-ti faca tie si fi optimista nu te da batuta big grin