| GiulyBlueEyes a întrebat:

Hei TPU, am si eu nevoie de niste sfaturi.am pierce in limba.ieri mi l.am facut, durerea e suportabila, da nu prea pot manca mai nimic sad. ce pnm sa mananc in afara de ciorbe.nu vreau sa stie tata, iar pana acu nu s. a prins :d. dau funda love struck. ce pot face ca sa dezumfle limba mai repede?

2 răspunsuri:
| toxik a răspuns:

Dai cu betadine. este o sticluta mica verde ce se gaseste la farmacie happy

| goldheart a răspuns:

Buna, giuly! In primul rand, sa-ti traiasca noua achizitie si la mai multe!:* In al doilea rand, ar trebui sa-ti dai piercing-ul jos si sa ti-l speli& dezinfectezi de mai multe ori pe zi, ca sa nu se infecteze. Poate ar fi buna si o compresa cu apa rece, gheata.In al treilea rand, cu mancarea tree' sa ai un pic mai multa grija la inceput, ca dupa aceea vor trece toate durerile. Dc nu incerci un piure de cartofi, un pilaf sau mamaliga? big grin astea is mai moi.Succes!:*