| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu nevoie de niste sfaturi happy. Nu inteleg ce este cu mine de la un timp, ma enervez cam repede si ma manifest intr-un mod foarte ciudat. Inainte eram o fire foarte calma insa de la un timp nu stiu ce am, ba sunt stresata, ba prea neatenta... straight face Azi ca de exemplu am fost cu o prietena de-a mea sa ne invoim la ultima ora(desi stiam ca nu ne va invoi). Eu nu aveam tema, asa ca i-am spus ca merg in clasa sa o fac. Ea nu a auzit si s-a trezit singura cand a iesit profa din cancelarie(si nu a mai stiut ce sa ii spuna). Intre timp eu am fost la baie si am vazut-o ca injura pe hol: "Proasto, in **** de proasta ce esti!". Toate injuraturile erau pentru mine, am rabdat, i-am explicat, si ea tot continua. Eram numai noi 2 si inca un coleg iar el m-a intrebat ce s-a intamplat. Si cand am vrut sa ii explic: "Asa ma fa pe victima, plange-te!" In acel moment parca mi-am iesit din minti, am aruncat cu pixul in ea si m-am dus cu niste nervi la banca ei tremuram, inca putin si o pocneam(parca nu mai eram eu straight face ) Nu inteleg ce e cu mine, de ce am facut asa, si asta nu e prima oara, acum cateva luni, din cauza aceleeasi persoane am reactionat intr-un mod asemanator.

2 răspunsuri:
| SMarius a răspuns:

Te transformi intr-un vampir/varcolac/monstru etc...este psiholog la scoala, nu e o rusine sa mergi la el! desi e normal ce ti se intampla, ai putea trece mai usor peste si mai bine daca ai merge la psiholog.Nu e psihiatru, care e cu problemele mintale, e psiholog.bafta!

| Clauvdgg a răspuns:

Asa este la pubertate...
Te enervezi destul de repede si daca te enervezi nu-i a bine laughing
Nu ai de ce sa te sperii!
Bafta!