| Xylic a întrebat:

este vorba despre un coleg din clasa mea ( e mai inalt ca mine, mai fortos, dar e bata la toate obiectele ) si noi ne tot certam, el isi batea joc de mine, ma facea de ras... pana intr-o zi pana cand la ora de sport nu ma lasa in pace, pe loc am innebunit, am facut o criza de nervi, imediat m-am dus la el si i-am zis BA TU CE NAIBA VREI DE LA MINE SA NE BATEM SAU CE...
Asa, dupa ora de sport zis ca ma bate, dar dupa ce am iesit din scoala i-am zis:
- Ba Bogdane, ia uitate oleaca...
Si l-am batut de eu sarit capacele, si dupa aia nu s-a mai luat de mine, ca ii era frica, dar acum in clasa a 7, iar incepe.I-am zis ca-l bat iarasi, dar nu ma crezut, si iar-si ne-am batut dar de data asta a fost pe o straduta spre casa, si am inceput amandoi odata, el dadea cu pumni unde apuca, eu eram cam confuz, mi-a dat una la ochi, ma invinetit ( asa simteam eu) dupa cu toata furia i-am dat si eu la nas, l-am trantit pe jos, i-am dat un picior in coaste, unu in ochi, unu in nas...
A 2 zi la scoala, diriga spune, de ce l-ai batut? Si ochiu asta vanat e de ieri nu? (nu era invinetit tare dar el aveam naspu rupt, si ochiu mai vanat ca al meu ) Si dupa i-am zis doamnei diriginte ca el a inceput. Dar de data aceasta el a inceput pentru ca l-am atins cu putina zapada pe fata cand dadeam cu picioru in zapada laughing si el a is ia vino tu aicea tupeistule, si m-a prins de la brau, si eu pe loc am reactionat si l-am luat de gat, el a incetat si dupa cu injuraturile spre mine.
Si intr-un final tot se ia de mine, si cand au ceva ca-remi reproseaza el innebunesc si imi vine sa il OMORR

CUM MA POT CALMA SA NU O MAI IAU RAZNAA?

6 răspunsuri:
| RitaDeluxxxe a răspuns:

Da i cu banca n cap...

| Hilde a răspuns:

In primul rand gandeste la rece, adevarul este ca amandoi sunteti putin imaturi, si e normal la varsta voastra. Daca te mai jigneste, nu mai sari la bataie, ci pur si simplu fa-l din vorbe, ii spui frumos sa inceteze pentru ca nu este frumos si denota lipsa de respect, iar daca nici atunci nu vrea sa inteleaga (daca esti la scoala mergi la un profesor imediat). Nu mai apela la violenta ca se poate ajunge si mai rau de atat. Pur si simplu pune-i intrebarea asta : - Ce, mai ai 3 ani ca sa faci misto de toata lumea? Uite-te mai intai la tine! Nu ai nici un drept sa ma jignesti!" Fara amenintari de genul : "daca ma mai injuri odata te omor in bataie sau faze", nu. Ii spui cu frumosul si gata ar in cel mai rau caz poti spune dirigintei sa apeleze la parintii lui, sau discuta cu parintii tai si spune-le ca nu te lasa in pace Bogdan.Alaturi de parintii tai poti rzolva foarte multe lucruri. Comunicarea face totul!

| Xylic explică (pentru Hilde):

Diriga ne scade puncete la purtare, cam asta e, si nu prea vreau sa am ceva de impartit cu directoarea (e cea mai severa din scoala, nici in pauza nu ai voie pe sala, trebuie sa faci exerciti in pauza, sa te pregatesti) si dupa cred ca s-ar rade de mine ca apelez la toate chestiile astea straight face deci, mai pe scurt, fara diriga directoare...

| spyman a răspuns:

Fa ceva ce am incercat si eu! Am aflat ca ii place de o fata. Atunci am incercat sa il pun intr-o lumina proasta in fata acelei fete. De atunci fata aceeia i-a pus o porecla si toata lumea ii spune acum inputit, gay si multe altele. Gaseste-i un defect. SUCCES!

| Xylic explică (pentru spyman):

Are vreo 5-6 defecte ( porecla Crasma, e pff la toate materiile, nu are noroc la fete, are un nas de 5km...)
dar nu apelez la defecte, nu sunt chiar asa jegos

| Mihaela_Andreea_1994_DnTL a răspuns:

Calculeaza si pune in balanta daca merita repercursiunile pentru cateva secunde, maxim minute de "glorie". happy