| Krone a întrebat:

Hei TPU am si eu o nelamurire cu BITCOIN-U asta.
trebuie sa imi bage cineva niste bani in contul de bitcoin dar nu stiu ce trebuie sa ii dau...
ID WALET cel lung cu care ma loghez format din cifre si numere sau BITCOIN CASH acolo imi da un alt cod tot asa lung sau ETHER acolo alt cod lung iar.

Va rog din suflet spuneti-mi si mie ce cont trebuie sa ii dau sa imi bage bani cel cu care ma loghez ID WALET sau altceva depe acolo.

3 răspunsuri:
| EmanuelMihoc a răspuns:

In niciun caz ide-ul!
Numai codul dupa ce intri in portofel

| EmanuelMihoc a răspuns:

In niciun caz ide-ul!
Numai codul dupa ce intri in portofel

esti in blockchain? apesi sent, alegi cryptomoneda si copiezi de acolo numerele unde iti da copi

| Krone explică (pentru EmanuelMihoc):

Blockchain.info da...Acolo la Transaction cum intru in cont imi apare BITCOIN
ETHER
BITCOIN CASH
Si fiecare are codul lui lung din cifre si litere cu mari si mici.
Daca de exemplu imi baga cineva in cont 200 ron sa ii trimit codul de la BITCOIN CASH ..Si ii pot scoate?! Ca stiu ca trebuie sa ai multi bani in cont pana ajungi la 1 bitcoin.
Dar cum am zis mai sus pot scoate 150-200 ron daca imi baga cineva?! Si cum... Dau funda