| YukiiNyaa a întrebat:

Hei,TPU!
Am si eu o problema.E un coleg de care imi place inca de anul trecut (statea intr-o banca sistuata aproape de a mea) pentru ca vorbeam mereu si mi se pare foarte de treaba. Anul asta banca in care sta e mai indepartata de a mea si astfel ajungem sa vorbim doar in pauze. Eu una am impresia ca
m-ar putea place. Am cautat si pe youtube "how to know a guy likes you" pentru ca el e genul de baiat timid. la care nu se cam aplica regulile obisnuite) si am observat ca sunt multe lucruri din acelea pe care le face in preajma mea.
Totusi, in pauze cand mai vorbim, uneori apar prietenii sai si imediat devin invizibila, acest coleg bagandu-se in vorba cu prietenii sai si eventual si pleaca de acolo cu ei. (am vazut ca ignoranta brusca ar putea fi un semn ca m-ar placea, insa nu sunt sigura)
Alt lucru ar fi colega mea de banca. Aceasta are caracterul/personalitatea total opuse de ale acestui baiat si din acest punct de vedere imi este oarecum frica sa nu o placa pe ea. Trebuie sa mentionez ca aceasta colega se tine mereu dupa mine..si ea stie ca il plac. Chestia este ca UNEORI, atunci cand vorbesc cu el, intr-o fractiune de secunda acesta schimba subiectul
si o intreaba ceva pe colega mea (sau chestii de genul), ceea ce ma cam deranjeaza.( motivul pentru care mi-e frica este ca ma gandesc ca s-ar putea sa ma bage in seama doar ca sa se apropie de ea.) * mentionez ca nu am vazut nici un semn din cele de pe youtube cum ca i-ar place de ea*

Voi ce credeti, ma place sau nu?

5 răspunsuri:
| amdr001 a răspuns:

Eu zic sa ii spui colegei tale sa nu aiba nici o tangenta cu el, decat sa vorbeasca asa ca si colegi, nimic mai mult, pentru ca s-ar putea sa o placa si pe ea. Ca sa vezi daca ii place de tine fa chestii de genu : tu mergi la o banca din clasa, stai acolo, iar colega ta sa se duca la alta banca, si el daca vrea sa vorbeasca cu cineva, se va duce la cea care il atrage mai mult. Sau vezi cui ii cere ajutorul, trebuie sa compari mai multe chestii. Daca tu ai zis ca nu da semne sa o placa pe fata aia, dar totusi parca nu esti chiar sigura si crezi ca te place pe tine, testeaza-l!winking

| YukiiNyaa explică (pentru amdr001):

Ar fi destul de greu sa il testez cu "bancile" dar o sa incerc. Daca mai aveti si alte idei pentru a-l testa va rog sa imi spuneti happy

| Anastasia1997 a răspuns:

Incearca sa te apropii de el si asa o sa iti dai seama daca si el te place, glumeste cu el fa-l sa se ataseze de tine si sa o dea la o parte de aceea colega. Poate u vezi asa ca esti geloasa presupun chiar daca acea persoana nu il atrage vezi ce faci si fii mai sigura pe tine happy

| YukiiNyaa explică (pentru Anastasia1997):

Chestia este ca eu mereu cand am ocazia, glumesc, vorbesc cu el. dar daca el sta mereu cu prietenii sai nu ma pot baga in vorba prea des si nu cred ca pot sa il fac sa se ataseze de mine mai mult decat de prietenii sai. Cat despre treaba cu gelozia. e posibil..nu neg.(e posibil sa o faca si din adins) Oricum voi incerca sa fiu mai sigura pe mine.

| Anastasia1997 a răspuns (pentru YukiiNyaa):

Eu ti-am zis punctul meu de vedere sper ca te-a ajutat.Ai grija ce faci! :*