| Vla2ca a întrebat:

Sall TPU, sa va povestesc o întâmplare :eu cu un coleg ne jucam alergatea pe holurile scolii (chestia ăsta e permisă ) noi am intrat într o clasa care nu era a noastră, dar nu era nimeni în clasa (aveam voie asta), am stat 2 min și am ieșit. Atunci am fost prinși de o profa care ne-a mustrat pe motiv ca nu aveam voie sa intram în acea clasa, colegului meu i-a dat o palma și ne-a zis sa o chemam pe diriga, noi nu am chemat-o, ea ne-a trimis în curtea scolii și ne tot cearta când alergam pe hol.

Ce părere aveți, cine merita pedepsit: profesoara sau eu și colegul meu?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu-ti pare cam ciudat ca la voi totul e permis? Ia mai gandeste-te! Eu va pedepseam mai aspru.

| darrio2007 a răspuns:

Voi.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

De când e permisă întrecerea sportivă, pe holurile unei instituții? Înseamnă că școala aceea a devenit un complex sportiv, în care se desfășoară simultan, mai multe întreceri: atletism, box... ))

| Fatamuntilor a răspuns (pentru floresdemayo):

rolling on the floorFlores,cred ca principiul asta s-au format versurile urmatorului cantecel
,, Alți copii vor veni,
Ce pe scări vor zburda, vor sări
Că și noi am sărit,
Că și noi te-am iubit, ''

De intreceri de box se aude, relatii interzise (cred ca intelegi unde,, bat'') ca sa nu mai vorbim de intreceri la invatatura, doar suntem la scoala, corect?

| Vla2ca explică:

Baza da mulți copii aleargă pe holurile scoli și doar pe noi ne cearta pe ceilalți se face ca nu îi vede pe noi ne cearta și ne pune sa o chemam pe diriga.OK sa zicem ca nu ne lasă să alergam pe holuri da dacă e așa sa îi mustre și pe ceilalți.ca nu numai noi alergam pe holuri. Profesoara aia da v-am spus despre ia ne carta și face ca toate alea (bine nici chiar așa daa înțelegeți voi ) nici măcar nu e profesoara noastră și ne cearta defiecare data când ne prinde alergând iar directoarea care e și profesoara noastră de geografie nu ne-a spus nimic când alergam pe holuri și așa e ia de fel face pe naiba și ăsta e ce a spus un elev de al ei "Când se supără se supara"