| UhariLj a întrebat:

Am un prieten de vreo 2 luni. Am mai fost impreuna acum 2 ani pentru putin timp si pana acum ne mai "distram" unul cu altul, ocazional, cand niciunul dintre noi nu avea prieten/-ă. Amandoi suntem virgini iar el insista sa facem sex, sustinand ca ma iubeste si ca intotdeauna a avut o slabiciune fata de mine. Eu mereu ripostam spunandu'i ca nu sunt pregatita, lasandu'l fara cuvinte. In "saptamana altfel" suntem pleati amandoi in excursii cu clasa, prin urmare, nu suntem impreuna. Astazi mi-a spus ca o sa o faca cu o colega de'a lui cu care si eu ma inteleg foarte bine si ea este mai dezvoltata fizic decat mine, dar este si mai mare la varsta cu aproape un an, eu fiind data mai devreme la scoala. Ea nu-l place, ci iiubeste un alt baiat. Nu stiu ce sa cred. Oare o sa'si piarda virginitatea cu ea si nu cu mine? Daca da, credeti ca imi va spune adevarul sau va zice ca doar voia sa ma bazaie? Va rog sa ma ajutati.
Ps. Eu am 14 iar el face 15 in iunie.
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| FemeiaPisică a răspuns:

El nu te iubeşte, tot ce vrea de la tine este sex. Dacă l-ai refuzat, ai făcut foarte bine. Nu ai ce dicuta cu astfel de indivizi! Dacă la 14-15 ani îl preocupă sexul, este clar că o să îţi pară rău în viitor dacă rămâi cu el.

9 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
si tie iti pare rau ca ramai virgina? el te ameteste doar sa cedezi si sa faci sex cu el, chiar crezi ca la 14 respectiv 15 exita asa iubire mare? stai linistita ca pana la 20 de ani el mai schimba macazu de multe ori, el este ca si tine dealtfel minor, deci nu este matur si nici tu sa luati hotarari, daca tu nu esti pregatita, sa nu faci acest pas doar ca toate fetele fac si tu nu, stai linistita ca o sa ai timp si vei face acest pas doar atunci cand crezi ca esti pregatita din toate punctele de vedere si nu o sa iti para rau..lasa-l pe el sa viseze.
O zi frumoasa sa aihappy

| Bubulin4ik a răspuns:

Buna,mai voi sunteti copii si la virsta voastra nu asta ar trebuie sa fie tema de discutie,in fine ca sa-ti dau asa un sfat,lasa-l sa o faca cu cine vrea, pentru ca daca cuvintele lui ''Te iubesc" sunt adevarate el te-ar astepta pe tine, cina vei implini virsta cuvenita pentru a trece la relatii sexuale! Hai fiti cumintei si bafta:*:*:*
p.s Virginitatea nu ti-o mai recacapeti daca o sa ti-o pierzi cu el, gandeste-te bine la cea ce faci, sa nu-ti para rau!

| neutrino a răspuns:

Doreste si el sa-si atinga scopul, asa cum il duce capul. Si tu, tanara gainusa, nu stii cum sa te impiedici prima.

| anonimg a răspuns:

Renunta la orice persoana care te "bazaie"(sacaie) in vreun fel sau altul.
El nu se va schimba niciodata.
Daca nu renunti tu singura vei fi de vina pentru ca alegi sa suferi din proprie vointa.
Tu trebuie sa iti gasesti un baiat educat; si vei gasi doar cand vei implini 25 de ani -atunci cand si tu vei fi suficient de matura ca sa stii ce vrei de la o relatie.

| Azµre a răspuns:

Absolut absurd, la 14 ani să faci sex. Mai ai multe de învățat la fel și prietenul acesta al tău.
Nu te lăsa dusă de nas.

| LolaLollita a răspuns:

Daca pentru el e atat de important sexul, lasa-l in pace sa faca ce vrea, dar lasa-l de tot. Tu nu esti pregatita si nu trebuie sa te grabesti din cauza lui. Cand vei face acel pas, fii hotarata si sigura ca il faci pentru tine, pentru ca esti pregatita, nu pentru a pastra un baiat alaturi de tine.

| DeKoniec a răspuns:

El nu va face nimic cu acea fata cat timp ea nu il va place, dar daca regreti atat de mult ca isi va pierde virginitatea cu ea si nu cu tine atunci de ce nu te duci la el si ii spui direct, ca ai sentimente pentru el, dar nu o poti face acum. Uneori trebuie sa spunem adevarul pentru ca mai tarziu sa nu fim nevoiti a mintii.
Succes!

| lolylolypops a răspuns:

Asculta-ma putin, daca el te place si tu il placi/iubesti spune-i atunci ceea ce te framanta, spune-i ca nu esti pregatita la varsta asta si ca nu ti se pare normal, frate sunteti minori, la varsta asta trebuie sa va vedeti de examenul de capacitate, dupa o sa aveti timp sa faceti sex, spune-i adevarul si gata. Daca te iubeste te asteapta daca nu inseamna ca nu da doi bani pe tine si ca vrea doar sa te fraiereasca.Ai grija ce faci si nu-tii pierde capul pentru un baiat! Te pup si sper ca te-am ajutat!

| curioassa a răspuns:

Ganditi-va ca totusi sunteti minori si nu ati dori o sarcina la varsta asta...