| Ancuţţa_Lauura_1994 a întrebat:

As dori si eu. niste notite despre viata! Daca ma puteti ajuta, va rog!

2 răspunsuri:
| MimiValik a răspuns:

Hei, ce-ai zice de: "Scopul omului e sa traiasca, nu sa existe." sau "Viata este o ciudata comedie care amesteca impreuna si dureri si bucurii, punand lacrimi langa zambet, punand zambet langa plans." sau ce-ai zice de "Viata este o umbra trecatoare, un biet actor care se impauneaza si se agita atat timp cat e pe scena si despre care, apoi, nu se mai aude nimic".

| UhariLj a răspuns:

Nu sunt chiar despre viata, dar mie imi plac foarte mult, astea te ajuta in viata.
"Lumea-ntreaga e o scena
Si toti oamenii-s actori..."
"Priveste dincolo de ceea ce vezi."
"Nu rata prilejurile ce nu se pot intoarce."
"Nu comoara, ci cautarea conteaza."
"Speranta e un buzunar de posibilitati."
"Nu'ti vorbeste nimeni decat atunci cand iti aduc vesti rele."