| BloppGirl a întrebat:

As vrea sa va cer cateva idei.Ce as putea face eu impreuna cu gasca mea de prieteni cand mergem in oras.Din pacate,in orasul in care stau eu nu prea este nimic, de exemplu nu avem cinema sau ceva care sa facem.Si de fiecare data cand mergem, mergem doar la pizza si atat.Ce idei aveti? Ce sa facem ca sa nu ne plictisim cand iesim in oras?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| sabina19 a răspuns:

Puteti transforma mersul la pizza in ceva distractiv ...de ex sa luati un pachet de carti si sa jucați chiar si pe pedepse, nu trebuie sa va rusinati ca sunteți in public, puteti de asemenea sa aduceti si un laptop, nu cred ca v-ar zuce nimeni nimic.Sau sa organizații seara la unul dintre voi, cu floricele, filme si jocuri. Si daca vreti neaparat afara ati putea gasiti un loc unde sa va petreceți timpul de ex un parc sau un loc mai linistit unde puteti sa discutați si sa va distrati.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sabina ti-a dat niste sugestii stupide... PRin activitatile recomandate de ea ati face doar sa-i deranjati pe cei din jur. Fara sa va dati seama o sa incepeti sa faceti multa galagie si o sa se uite urat oamenii spre voi sau chiar se va lua personalul de acolo de voi. Astfel de activitati le faceti acasa la cineva nu intr-un local.
In local se sta, se mananca, se bea, se discuta pe un ton decent nu te apuci sa joci carti pe porunci... Eu cred ca fata asta n-a fost niciodata intr-un local si vorbeste sa se afle in treaba dar oricum n-o asculta.
Eu zic ca mai bine v-ati plimba pe afara, afara e o atmosfera mult mai degajata si puteti face glumele voastre, sau tot felul de activitati.

| sabina19 a răspuns (pentru Adry05):

Bineinteles ca asta depinde de localul respectiv ca daca e unul de fite intr-adevăr...dar fiind o pizzerie nu cred ca e asa pretențios,si nu nu zic asta sa ma aflu in treabă, am procedat astfel chiar cu colegii mei, asta nu inseamna ca ne-am apucat sa tipam pe acolo ci in limita bunului simț, si nu am primit observații de la nimeni. E o pizzerie nu un restaurant de fite. Si cine esti tu sa iti dai cu presupusul despre o persoana pe care nici nu o cunosti?! laughing) oricum majoritatea dintre voi stiti doar sa judecați dupa bunul plac si dupa aparente, josnic. Cunoaste mai întâi persoana respectivă si dupa îndrăznește sa spui ceva despre ea.

| Adry05 a răspuns (pentru sabina19):

Draga, nu te-am judecat pe tine cu nimic. Am facut doar o presupunere avand in vedere sfaturile ciudate pe care le-ai dat. Nu conteaza ca e local de fite sau pizzerie, nici nu am precizat ce tip de local tocmai pentru ca am generalizat. Unde stai de va purtati asa intr-un local? La noi n-am vazut in viata mea pe cineva sa faca asa. Cum sa te joci carti pe porunci intr-un local? Carti poti sa joci acasa sau chiar afara intr-un parculet nu intr-un spatiu inchis sa fie toti cei de acolo nevoiti sa stea in galagia voastra.